Arbatvakaris „Mano Tėvynė – prie jo širdies“

Arbatvakaris „Mano Tėvynė – prie jo širdies“

Prieš pat naujus 2018-us metus pristatyta premjera – arbatvakaris „Mano Tėvynė – prie jo širdies“ sulaukė didžiulio susidomėjimo ir tęsia pasirodymus. 

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus drauge su namų teatru „Arbatvakariai“ kviečia vasario 15, 16 ir 18 d., taip pat 22, 24 ir 25 d. į spektaklius, skirtus tautos patriarcho – daktaro Jono Basanavičiaus (1851–1927 m.) – 90-osioms mirties metines atminti.

Arbatvakaryje „Mano Tėvynė – prie jo širdies“ išvysite dar nepažintą Joną Basanavičių ir sužinosite apie jo lemtingą meilę čekų vokietaitei Gabrielai Eleonorai Mohl (1863–1889 m.). Atsiminimuose jis rašė: „Ir aš nė manyti nemaniau, kad mano širdžiai teks pergyventi vieną svarbiausių momentų visame mano gyvenime – karštą meilę… Tai buvo geriausia ir gražiausia žmona pasaulyje… Po Elės mirties aš tapau seniu, ligotu žmogumi, kuo ne invalidu…“

Jonas Basanavičius buvo Šlapelių bendramintis, bičiulis, jų dukters Gražutės krikšto tėvas. 1926 m. kaip garbingiausias svečias kviestas į jų namų įkurtuves. Nėra žinoma, ar tąsyk jis galėjo atvykti… Tačiau šiandien, veik po šimtmečio, iš amžių glūdumos čia pasigirs jo žingsnių aidas…

Arbatvakarį prirengė ir režisavo Eglė Tulevičiūtė. Arbatvakaryje lošia (veikia): Kristijonas Siparis (kaipo Jonas Basanavičius) ir Lina Krasnovaitė (kaipo Eleonoros vizija). Kostiumus vaidintojams įtaisė Zita Gustienė, talkino „Filigrania“.

Bilietus galite įsigyti internetu:

– į vasario 16 d. 16 val.: https://tickets.paysera.com/lt/event/arbatvakaris-mano-tevyne-prie-jo-sirdies-5107

– į vasario 18 d. 16 val.: https://tickets.paysera.com/lt/event/arbatvakaris-mano-tevyne-prie-jo-sirdies-3c65

– į vasario 22 d. 18 val.: https://tickets.paysera.com/lt/event/arbatvakaris-mano-tevyne-prie-jo-sirdies-9058

– į vasario 22 d. 18 val.: https://tickets.paysera.com/lt/event/arbatvakaris-mano-tevyne-prie-jo-sirdies-3400

– į vasario 22 d. 18 val.: https://tickets.paysera.com/lt/event/arbatvakaris-mano-tevyne-prie-jo-sirdies-afee

Dėl bilietų teirautis tel.: (8 5) 261 0771; 8 689 83 689.

Kviečiame žvilgtelėti į šio arbatvakario vaizdo filmuką.

Nuotraukos iš premjeros. Nuotraukų autorė – Rūta Krasnovaitė.