Paskutinį kartą scenoje – net du arbatvakariai

Su pavasariu į Marijos ir Jurgio Šlapelių namą-muziejų sugrįžta net du Jūsų pamėgti arbatvakariai – „Gyvo žalio“ ir „Dingusio Vilniaus Lakštingalos“. Vietų skaičius labai ribotas, o bilietai tirpsta kaip sniegas. Tad nedelskite ir rezervuokite vietas jau dabar: kovo 27 ir 28 d., 18 val. į „Gyvo žalio“. O kovo 31 d., 18 val. bei balandžio 1 ir 2 d., 18 val. – į arbatvakarį „Dingusio Vilniaus Lakštingalos“.

Bilieto kaina: 11 eurų. Bilietai parduodami Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40). Rezervacija ir informacija tel.: 85 261 07 71; 8 689 83689; 8 686 34622; slapeliumuziejus@gmail.com

Arbatvakariai – tai tokie XX a. pradžioje lietuvių rengti slapti ar pusiau slapti susibūrimai, kur buvo dainuojamos lietuviškos dainos, šokami tautiniai šokiai, vyko susipažinimai ir suartėjimai. Visi šie lietuviški vakarai buvo gausiai lankomi, turėjo didžiausią pasisekimą. Anų laikų Vilniaus gyventojai, be tautos ir padėties visuomenėje skirtumo, ir lietuviai, ir ne lietuviai – visi gausiai susirinkdavo. Po šių vakarų atsirasdavo nemažai jaunimo iš sulenkėjusių lietuvių šeimų, norinčių išmokti lietuvių kalbos.

„DINGUSIO VILNIAUS LAKŠTINGALŲ“ programoje – XIX a. pradžios Vilniaus ir jo gyventojų istorijos. Čia sutiksime vieną iškiliausių teatro epochos ikonų – Marianą Korvel Moravską, medicinos profesorių, mecenatą Jozefą Franką ir jo žmoną – Europos operos primadoną Kristiną Gerhardi-Frank bei kitus vilniečius. Bus visko: pikantiškos istorijos, teatriniai monologai, operų arijos, cūdni nutikimai, vaišės bei linksmybės!

Arbatvakaryje vaidina: Eglė Tulevičiūtė, Saulius Sipaitis, Eglė Perkumaitė, Natalija Katilienė, Kristijonas Siparis.

„GYVO ŽALIO“ – tai trečiasis arbatvakarių ciklo spektaklis, kuriame pateikiami įvykiai bei istoriniai faktai apie tarpukario ir pokario Vilnių bei vilniečius, prisimenamos iškilios ir lietuvių tautai nusipelniusios asmenybės: Pranas Bieliauskas, Kristupas Čibiras, Jonas Basanavičius, Julius Sinius, Emilija Vileišienė, Marija Žukauskaitė, Pranas Žižmaras ir daugelis kitų.

Arbatvakaryje vaidina Virginija Kuklytė, Šarūnas Gedvilas, Kristijonas Siparis.

Idėjos autorė ir režisierė Eglė Tulevičiūtė, dailininkas Kristijonas Siparis. Organizatorius – VšĮ „Meno ekspansija“. Partneris – Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus. Projektą dalinai parėmė Lietuvos kultūros taryba. Nuotraukų autorius Martynas Aleksa.