Islandų menininkės Mireya Samper tapybos paroda „Sources – power lines“

Islandų menininkės Mireya Samper tapybos paroda „Sources – power lines“

Liepos 4 d. muziejaus galerijoje buvo atidaryta islandų menininkės Mireya Samper tapybos ant popieriaus darbų paroda „Galios tėkmė“. Paroda lankytojus kvietė iki liepos 27 d.

Mireya Samper kuria skulptūras, instaliacijas atviroje erdvėje ir dviejų dimensijų darbus. Jos tapybos darbai ant popieriaus yra atlikti unikalia autorine technika, kurios pagalba darbas tampa permatomas ir gali būti eksponuojamas iš abiejų pusių.

Mireya Samper yra Tarptautinės bienalės Fresh Wind steigėja ir meninė direktorė. Ji yra surengusi per 20 personalinių parodų Islandijoje, Japonijoje, Indijoje, Švedijoje, Prancūzijoje ir kitose Europos valsybėse, taip pat dalyvavusi daugybėje parodų ir simpoziumų visame pasaulyje. Ši personalinė menininkės paroda jau antroji Lietuvoje  – prieš dvejus metus Mireya Samper darbų ekspozicija Infinity – Poetic Images of Infinity buvo surengta Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune.

Mireya Samper gimė Islandijoje 1964 m., bet yra Pasaulio pilietė. Be dailės studijų Islandijos, Prancūzijos ir Italijos dailės akademijose, ji 1993 metais įgijo ir Ecole d’Art de Luminy (Marselis, Prancūzija) diplomą. Nuo tada Mireya Samper gyveno ir dirbo daugelyje pasaulio šalių. Ji kūrė skulptūras, instaliacijas atviroje erdvėje ir dviejų dimensijų darbus. Mireya yra sukūrusi savo autorinę tapybos ant popieriaus techniką, kurios pagalba darbas tampa permatomas.

Menininkės instaliacijos apima visą aplinkos erdvę ir patraukia žiūrovų dėmesį, vesdamos jį į priekį, o kartais ir į patį meno kūrinį. Mireya‘os darbai teikia potyrių, kurie, panašiai kaip ir mūsų natūrali aplinka, įtraukia mus į geografinius, socialinius ir kultūrinius apmąstymus ir kartu paliečia mūsų esybę bei susieja mus su didžiąja visata.

Menininkė sako: „Noriu, kad mano menas skatintų dvasinį dialogą su kiekvienu žiūrovu. Menas funkcionuoja kaip perdavimo kanalas tarp žiūrovo vidinių rekleksijų ir jo išorinių potyrių, kaip kanalas, kurio pagalba jie abu susitinka. Šis dialogas iliustruoja, kaip susilieja kiekvieno individo išorinis ir vidinis pasauliai“.