Keramikos darbų paroda

Keramikos darbų paroda

Kviečiame į Tarptautinio keramikos simpoziumo darbų parodą „Keramikos ir muzikos sintezė“, kuri muziejaus erdvėse veiks iki sausio 18 d.

Ramygaloje įsikūręs klubas „Savos erdvės“ nuo 2010 metų organizuoja tarptautinius keramikų susibūrimus. Juose kuriantys menininkai gilinasi į senosios keramikos tradicijas ir jas interpretuoja, savo idėjas išreikšdami tam tikra kūrybine tema.
 
Kasmet simpoziumus dalyviai pradeda lipdydami šaukštą – žmogaus gyvenimo pradžios ir išėjimo simbolį.
 
Šių metų projektas į Ramygalą sukvietė keramikus iš Lietuvos ir Latvijos kurti muzikos instrumentus. Buvo lipdomi pučiamieji, styginiai, mušamieji muzikos instrumentai ir dekoratyvinės kompozicijos muzikos tema. Inspiracijos šaltiniu kūrėjams buvo Lietuvos ir įvairių pasaulio tautų tradiciniai instrumentai: barškučiai, udu būgneliai, okarinos, sudėtingos sandaros švilpiančios vazos, vandens bei oro švilpukai ir kiti, garsus skleidžiantys objektai.
 
Simpoziume savo patirtimi dalinosi ir darbavosi keramikai iš Lietuvos ir Latvijos: Skirmantas Petraitis, Audrius Gokas, Eiginta Beinortaitė, Genutė Vaičikauskienė, Gražina Visockienė, Skaidrė Račkaitytė, Jolita Šlepetienė, Laima Kiškienė, Aleksandrs Maijers, Inga Maijere, Vita Bogana.
 
Darbai išdegti raugo, juodosios, raku degimo būdais, malkinėse, dujinėje, elektrinėje žemos ir aukštos temperatūros krosnyse.
 
Projekto koordinatorė Laima Kiškienė
Projekto globėjas: Panevėžio r. Meras Povilas Žagunis
Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio rajono savivaldybė
 
Daugiau sužinokite čia: www.savoserdves.com