KULTŪROS NAKTIS: „Kartą Marijos Šlapelienės lietuvių knygyne…“

KULTŪROS NAKTIS: „Kartą Marijos Šlapelienės lietuvių knygyne…“

Šlapelių knygynas 1931 m.Mieli tautiečiai, Kultūros naktį – birželio 19 d. – lankydami Vilnių galėjote prilankyti ir Šlapelių namą-muziejų, kur buvo apstu visokiausių įdomybių…

Tik čia, autentiškuose švietėjų Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose, turėjote išskirtinę galimybę aplankyti senovinę arbatinę knygyne, paskaitinėti anų laikų leidinių, išgirsti ir paporinti tikrų bei išgalvotų istorijų, lošti improvizuotame radijo teatre.

Senobinė arbatinė „Pas Motyną“

Vienintelę naktį Šlapelių knygynas virto senobine arbatine. Ilgiausiai Vilniuje veikusio (1906–1949) lietuvių knygyno ekspozicijoje galėjote susipažinti su vertingais ir lietuvių kultūrai itin reikšmingais eksponatais bei paskaitinėti anų laikų leidinių. Taipogi išgirdote įdomių istorijų, nutikimų, dainų ir paskanavote gardėsių iš Iceko kepinių kromelio, užgerdami firmine Šlapelienės imbierine arbata. Gal įkvėpimo pagauti ir patys ryžotės ką ne ką paporinti ar iš savo rašinėjimų paskaitinėti.

Programoje: Lietuvos kariuomenės ir partizanų dainos (aktoriai Saulius Sipaitis, Vytautas Taukinaitis, Pranas Zaremba); lietuviškų romansų programa „Vien tik Tau…“ (Jurga Racevičiūtė, Vytautas Vaitiekūnas, Edvardas Žižys); Milda Arčikauskaitė ir jos „Laisvo balso ansamblis“ bei akordeonistas Karolis Jarmala.

Radijo pjesė „Knygininkė“

Čia pat vyko pirmoji improvizuota radijo teatro premjera – Liudviko Jakimavičiaus pjesės „Knygininkė“ skaitymai, skirti paminėti Marijos Šlapelienės 135-ąsias gimimo metines. Pjesę skaitė ir draminę atmosferą kūrė ne tik žinomi aktoriai (Janina Matekonytė, Karolis Dapkus, Saulius Sipaitis, Vytautas Taukinaitis, Pranas Zaremba), bet ir arbatinės lankytojai – kultūros nakties svečiai.