Lennart Mänd knygos meno ir įrišimų paroda „Saugantys istorijas“

Lennart Mänd knygos meno ir įrišimų paroda „Saugantys istorijas“

Kviečiame Jus spalio 3 d., 18 val. į estų menininko Lennart Mänd knygos meno ir įrišimų parodos „Saugantys istorijas“ atidarymą, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40, Vilnius). Paroda vyks iki spalio 29 d.

Parodoje, be unikalių meninės knygrišystės pavyzdžių, bus eksponuojami eksperimentai, kuriais ieškoma ryšių tarp amato ir pramonės, tiriama, kaip naujai pritaikyti rankų darbo technikas riboto kiekio knygų gamybai. Savo kūryboje menininkas ieško funkcionalių technologinių sprendimų, kurie komercinei knygai suteiktų prabangesnę išvaizdą. Taip pat ekspozicijoje išryškinamos įvairios knygos detalės, pristatomos naujos dangos ir medžiagos: nuo aukso plėvelės ar pergamentų iki spalvotų klijų, džiovintų augalų ir širšių korio.

Galerijos rūsyje sukurtai instaliacijai Lennart Mänd naudoja gerokai primirštas medžiagas, tokias kaip laukinių žvėrių odos ir pergamentai, ir kviečia žiūrovą pajusti, kiek svarbi yra materija, į kurią knyga įrišta, ir ar ji savaime pasakoja savo istoriją.

Lennart Mänd magistro laipsnį įgijo 1998 m. Estijos dailės akademijoje, kur vėliau dėstė Odos meno fakultete. Nuo 2009 m. Lennart Mänd tapo Odos meno, aksesuarų ir knygų įrišimo dizaino fakulteto profesoriumi. Jis dalyvavo daugelyje parodų Estijoje ir užsienyje. Jo kūrinius galima rasti daugelyje muziejų ir privačių kolekcijų.

L.ennart Mänd yra vienas iš Estijos Meninio knygų įrišimo asociacijos steigėjų ir tarptautinės knygų įrišimo parodos „Scripta Manent“ lyderių. Menininkas dažnai dirba kaip ekspozicijų dizaineris.