Paroda „Matau pasaulį kitaip“

Paroda „Matau pasaulį kitaip“

Rugsėjo 22 – 30 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje vyko paroda „Matau pasaulį kitaip“.

Paroda „Matau pasaulį kitaip“ – tai vaikų, turinčių regos negalią bei globos namuose gyvenančių vaikų keramikos darbų paroda. Vieni jų praradę galimybę matyti pasaulį mums įprastu būdu, kiti – netekę tarsi savaime suprantamo dalyko – tėvų globos. Tai paroda, kuri visiems padės į pasaulį pažvelgti kitaip.

Menininkė Nomeda Marčėnaitė per užsiėmimus padėjo vaikams „susidraugauti“ su moliu ir paruošti darbelių parodai. Šioje ekspozicijoje – daugiau nei 30 skulptūrėlių, kurias jaunieji dailininkai lipdė taip, kaip norėjo ir taip, kaip galėjo, o jos unikalumas – tai, jog visi darbai liečiami.

Ši paroda – tai viena socialinio projekto „Matau pasaulį KITAIP“, kuris vyksta trijuose Lietuvos miestuose – Klaipėdoje, Vilniuje ir Panevėžyje – dalių. Projekto tikslas – suteikti galimybę vaikams su regos negalia kartu su socialiai pažeistais vaikais kūrybinių dirbtuvių metu pabendrauti, leisti jiems pažinti vieni kitus.

Atidarant šių vaikų meninių darbų parodą, siekiama parodyti visuomenei, kad akimis priimta informacija – tai ne vienintelis būdas pajausti pasaulio grožį, o per atvirukų nematančiam draugui kūrybą ugdyti augančios kartos suvokimą apie vaikus, kurie gyvena kitaip.