Paroda „Pažįstamas ir nepažįstamas Lionginas Šepka“

Paroda „Pažįstamas ir nepažįstamas Lionginas Šepka“

Liepos 8-23 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje vyko iš Rokiškio krašto muziejaus atvežtų drožinių ir fotografijų paroda „Pažįstamas ir nepažįstamas Lionginas Šepka“.

 

L. Šepka plakatasXX a. pr. Rokiškio krašte gimė ir kūrė garsiausias Lietuvoje šio amžiaus dievdirbys – Lionginas Šepka. Jo unikalių drožinių ekspozicija Rokiškio krašto muziejuje – vienintelė Lietuvoje. Penkiose salėse atspindėta visa meistro kūryba (apie 300 kūrinių, kai kurie iš jų sudaryti iš kelių dešimčių detalių). Pradedama pirmuoju įspūdingu daugiafigūriu paminklu broliui ir užbaigiama paskutiniuoju – nebaigtu kurti drožiniu. L. Šepkos drožiniai pasižymi savo originalumu, neįprasta atlikimo technika, savitu siužetų traktavimu. „Laiminga tauta, turėdama tokių talentų“, – įrašė muziejaus atsiminimų knygoje Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

Liongino Šepkos asmenybė domino daugelį menotyrininkų, rašytojų, fotografų, žurnalistų, menininkų, žygeivių. Dar jam gyvam esant parašyta daugybė straipsnių apie jo kūrybą ir gyvenimą. 1972 m. Lietuvos kino studija sukūrė dokumentinį filmą „Pasirašau – arkitektas“ (režisierius Rimtautas Šilinis). 1984 m. išleista Zitos Žemaitytės knyga „Lionginas Šepka“. 1998 m. pasirodė „Baltų lankų“ leidyklos albumas „Šepka“ (sudarytoja Giedrė Jankevičiūtė). 2007 m. Rokiškio krašto muziejus išleido knygą „Pažįstamas ir nepažįstamas Lionginas Šepka“, kurioje publikuojama drožėjo laiškų, rašytų būsimai žmonai Danutei, ištraukos, fotografijos, jį pažinojusių žmonių atsiminimai.

Šioje parodoje eksponuojamos fotografijos, parodančios Liongino Šepkos kasdienę aplinką, ir drožiniai, kurie netilpo į didžiulę jo drožinių ekspoziciją Rokiškio krašto muziejuje.

Paroda  „Pažįstamas ir nepažįstamas Lionginas Šepka“ – tai kvietimas atvykti į Rokiškį ir pamatyti originalią Liongino Šepkos drožinių ekspoziciją, kuri lankytojams palieka neišdildomą įspūdį.