Projekto „Lietuvos meno riteriai“ renginys

Gruodžio 16 d., 16 val., Marijos ir Jurgio Šlapelių svetainėje (II aukšte) vyks pirmasis tęstinio projekto  „Lietuvos meno riteriai“ renginys.  Jis skiriamas Lietuvos operos ir baleto patriarchams – solistui, režisieriui ir pedagogui Petrui Olekai (1895–1975) bei balerinai ir pedagogei Jadvygai Jovaišaitei-Olekienei (1903–2000) prisiminti.

Renginio „Lietuvos meno riteriai“ plakatas

Kultūriniu projektu „Lietuvos meno riteriai“ vilniečiai kviečiami prisiminti sostinėje gyvenusias ir kūrusias menininkų šeimas ar ištisas dinastijas, kurios mūsų dienomis nepelnytai primirštos, o gal daugeliui jau net nežinomos… Projekto organizatoriai – VšĮ „Meno ekspansija“ bei Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus kviečia paklaidžioti prarasto laiko labirintais ir naujai atrasti mūsų kultūrinio paveldo „brangakmenius“.

Renginyje dalyvauja: architektas Vikis Oleka, operos solistas, profesorius Eduardas Kaniava, balerina ir pedagogė Aušra Gineitytė-Bagdzevičienė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus 13 klasės mokinės (pedagogė Audronė Domeikienė), balerina ir pedagogė Leokadija Šveikauskaitė-Dumšaitienė, aktorius Vytautas Dumšaitis, balerina, pedagogė ir ilgametė baleto skyriaus vadovė Lili Navickytė-Ramanauskienė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus vadovė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė, teatrologas Žilvinas Dautartas, muzikologė Alė Gutauskienė, koncertmeisterės Audronė Juozauskaitė ir Vilija Minkauskienė.