Vaclovo Daunoro tapybos darbų paroda

Gruodžio 9 d. muziejuje buvo atidaryta žymaus operos solisto Vaclovo Daunoro tapybos darbų paroda „Jei širdin žmogaus aš galėčiau pažvelgt…“

V. Daunoras – vienas garsiausių pasaulyje lietuvių dainininkų. Gimė Žagarėje, 1962 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (Zenono Paulausko klasę). Nuo 1960 m. dainavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, sukūrė ištisą galeriją įsimintinų vaidmenų. 1966–1968 m. stažavo Milano teatre „La Scala“. Nuo 1968 m. dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuo 1983 m. – šios akademijos profesorius. 1993 m. V. Daunoras išvyko gyventi į JAV. Nuo 1996 m. dainavo Niujorko „Metropolitan Opera“ teatre.

Pasak maestro V. Daunoro, jis niekada nesiekė tapti profesionaliu dailininku, tačiau gyvenime būta akimirkų, kai balsą norėjo iškeisti į drobę, dažus ir teptuką. „Operos solisto karjera – tai nuolatinis ir varginantis buvimas viešumoje, dėmesio centre. Tik tuomet, kai lieki vienas pats su savo mintimis, širdin žmogaus gali pažvelgt ir tapyboje atrasti nusiraminimą, atgaivą, paguodą… „, – mąsto V. Daunoras.

Parodoje skambėjo V. Daunoro įrašai. Paroda veikė iki 2014 m. sausio 10 d.

Parodos organizatoriai – VšĮ „Meno ekspansija“, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus.