Viktoro Paukštelio tapybos darbų paroda

Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus galerijoje vyko lietuvių pianisto ir tapytojo Viktoro Paukštelio (g. 1983 m.) tapybos darbų paroda.

Viktoras Paukštelis 2001-2007 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, įgijo Meno Licenciato laipsnį. Bakalauro laipsnį įgijo prof. Mariam Azizbekovos klasėje, magistro – Veronikos Vitaitės klasėje. 2007 m. stažavosi Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje (vadovas prof. Evgenijus Koroliovas). 2009–2013 m. studijavo École Normale de Musique de Paris konservatorijoje, prof. Jean-Marco Luisada klasėje.

Koncertuoja Lietuvoje, Jungtinėse Valstijose, Prancūzijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, dalyvauja įvairiuose festivaliuose. Grojo kartu su Lietuvos kameriniu orkestru (vadovas Saulius Sondeckis), Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokyklos mokytojų styginių orkestru (vadovas Petras Kunca). Dalyvavo Verbier festivalyje Šveicarijoje (vadovai prof. Gary Graffman ir prof. Boris Petrushansky), West Chester universiteto festivalyje Jungtinėse Valstijose (vadovas prof. Anthony di Bonaventura), Pite Älvdal festivalyje Švedijoje (vadovas prof. Jiri Hlinka), International Holland Music Sessions meistriškumo kursuose Olandijoje (vadovas Michailas Voskresensky). Nuo 2001 m. tobulina profesinius įgūdžius pianistės Noros Ray klasėje. 2009 m. laimėjo Alberto Rousselo stipendiją mokslams Ecole Normale de Musique de Paris. 2009–2012 m. laimėjo galimybę tobulintis ir gyventi Cité Internationale des Arts Paryžiuje.

Be gerai žinomų klasikos kūrinių, atlieka ir rečiau skambinamus Jeano-Philippe Rameau, Domenico Scarlatti, Anatolijaus Lyadovo, Aleksandro Skriabino, Césario Francko kūrinius. Atlieka savo brolio kompozitoriaus Vytauto Paukštelio kūrinius.

Nuo 2008 tobulinasi pas tapytoją Leo Ray. Yra dalyvavęs šiose tapybos parodose:

2011 m. – dviejų tapytojų (su Tomu Kiauka) paroda I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, Klaipėdoje;

2012 m. – dviejų tapytojų (su Tomu Kiauka) paroda Lietuvos dailininkų sąjungoje, Vilniuje;

2012–2013 m. – asmeninė paroda Beatričės Grincevičiūtės muziejuje, Vilniuje;

2013 m. – grupinė paroda „Donelaitis 2013“„Arkos“ galerijoje, Vilniuje;

2013 m. – grupinė paroda „XXI amžiaus anatomija“ „Arkos“ galerijoje, Vilniuje;

2014 m. – dviejų tapytojų (su Tomu Kiauka) paroda Kėdainių daugiakultūriame centre.

Diskografija:

2013: „Bach Liszt Debussy Victor Paukštelis“ kompaktinė plokštelė (Baltic Optical Disc)

2014: „Bach Lyadov Scriabin Piano Music“ kompaktinė plokštelė (Sheva Collection)