EUROPEANA PHOTOGRAPHY

Europeana Photography“ projektas skirtas skaitmeninti senąsias fotografijas, sukurtas 1839–1939 m. laikotarpiu, ir informaciją apie jas (metaduomenis ir su jais susietus skaitmeninius sklaidai skirtus vaizdus) pateikti į bendrą Europos kultūros paveldo portalą „Europeana“.

Projektas oficialiai pradėtas įgyvendinti 2012 m. vasario mėnesį, kuomet Florencijoje (Italija) įvyko pirmasis partnerių susitikimas. Projektą Lietuvoje koordinuoja Lietuvos dailės muziejus.

Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus dalyvavo projekte ir į sistemą sukėlė per 500 muziejaus fonduose saugomų vertingų nuotraukų, kurias galima peržiūrėti „Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje“ (LIMIS). Jas galite pamatyti spustelėję nuorodą čia.

LIMIS – tai sistema, kurios pagalba galima kurti bendrą nacionalinį kultūros paveldo skaitmeninį turinį, perkeliant į skaitmeninę formą informaciją apie unikalius ir vertingus kultūros paveldo objektus, meno ir literatūros kūrinius, informaciją apie svarbiausius istorijos ir visuomenės reiškinius, kaupti, saugoti šią informaciją ir pristatyti ją visuomenei elektroninėje erdvėje.