Projektai

europeana-photography

„Europeana Photography"

Projektas skirtas skaitmeninti senąsias fotografijas, sukurtas 1839–1939 m. laikotarpiu, ir informaciją apie jas pateikti į bendrą Europos kultūros paveldo portalą „Europeana“.

Žiūrėti
arbatvakariai3

Lietuviški arbatvakariai

Gausaus lankytojų skaičiaus kasmet sulaukia muziejuje atgaivinti XX a. pradžioje lietuvių rengti slapti ar pusiau slapti susibūrimai - arbatvakariai.


Žiūrėti
senojo-vilniaus-ikonos

Arbatvakaris „Senojo Vilniaus ikonos“

Gražinos Mareckaitės knygos „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“ motyvais parengtas spektaklis. Tai pirmasis režisierės Eglės Tulevičiūtės ir kūrybos vadovo Kristijono Sipario sukurtas pasirodymas muziejuje.

Žiūrėti
lyg-tave-sulauksim

Arbatvakaris „Lig Tave sulauksim“

Arbatvakaryje pateikiami įvykiai bei istoriniai faktai apie XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios Vilnių bei vilniečius, pačios M. Šlapelienės atsiminimai apie iškilias to meto asmenybes.


Žiūrėti
gyvo-zalio

Arbatvakaris „Gyvo žalio“

Pateikiami įvykiai bei istoriniai faktai apie tarpukario ir pokario Vilnių bei vilniečius sukuria ypatingą spektaklio atmosferą. Dar ilgai prisimenamos iškilios ir lietuvių tautai nusipelniusios asmenybės bei jų likimai.

Žiūrėti
lakstingalos

Arbatvakaris „Dingusio Vilniaus lakštingalos“

Ketvirtasis arbatvakarių ciklo spektaklis, tarsi laiko mašina nukeliantis į dingusį XIX a. pradžios Vilnių. Aktoriai sukuria istorinių asmenybių personažus, lyg atgimusius iš praeities.

Žiūrėti
grazuole-lietuva

Projektas „Išėjusiems sugrįžti“

Išeivijos literatūriniam palikimui skirtas vakaronių ciklas primena ir garsina lietuvių išeivijos kultūros lobyną. Kiekvieno susitikimo programa skirta vis kitam kūrėjui atminti.

Žiūrėti
konferencijos

Mokslinė konferencija „Vilniaus kultūrinis gyvenimas ir Šlapeliai“

Tai bene svarbiausias 2016 metų muziejaus renginys. Dviejų dienų programa buvo turtinga žmonėmis ir pranešimais.

Žiūrėti