Dokumentinio filmo „Keturi metų laikai“ peržiūra

Dokumentinio filmo „Keturi metų laikai“ peržiūra

Rugsėjo 20 d. (ketvirtadienį), 18 val. kviečiame į Ričardo Anusausko filmo „Keturi metų laikai“ pristatymą. Gamtos fotografas R. Anusauskas susitikimo metu papasakos apie Lietuvos gamtos fotografavimą bei filmavimą.

Fotografo sukurtą dokumentinį edukacinį 4 dalių filmą sudaro 55 scenos laukinėje Lietuvos gamtoje su joje gyvenančiais paukščiais (daugelis iš jų yra įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą) ir pagrindiniais mūsų miškuose gyvenančiais žvėrimis. Juostos tikslas – parodyti žiūrovams Lietuvos gyvąją gamtą visais metų laikais, retas paukščių rūšis bei mūsų miškų gyvūnus, taip pat jų gyvenimo būdą skirtingais metų laikais.

Nufilmuotą unikalią medžiagą pagyvins miško, paukščių, gyvūnų garsai. Filmui specialiai sukurta muzika remiasi ne tik užfiksuotais faktais, bet ir nuojauta, intuicija, gyvosios gamtos jausmų pasauliu. Tai žiūrovui padės įsijausti į bendravimą su gamta – šventybės vieta, kur nuolat vyksta gyvybės stebuklas.

„Norėčiau, kad žiūrovai pamatytų ne tik tai, kas matosi nufilmuotuose vaizduose, bet ir tai, kas slepiasi už jų“, – sakė autorius. Jo teigimu, šis filmas – tai gyvosios gamtos paslaptingas pasakojimas mums ir kartu mūsų mėginimas suprasti, ką ji sako.

Pasak R. Anusausko, filme svarbus pats retų paukščių ir gyvūnų nufilmavimo faktas, nes tai labai sudėtingas procesas, atimantis begalę laiko, reikalaujantis daug paruošiamųjų darbų, įvairios patirties bei didžiulių finansinių resurusų ir, be abejo, – sėkmės. „Daugumą paukščių ir gyvūnų žiūrovai pamatys pirmą kartą, pamatys kiek visko yra daug, kiek net neįsivaizdavo esant“, – sakė R. Anusauskas.

Filmo turinys skatina didžiuotis tuo, kad Lietuvos teritorijoje yra gausu paukščių ir gyvūnų rūšių, unikalus gamtinis kraštovaizdis (žinant, kad ketvirtadaliui Europos laukinių gyvūnų rūšių gresia išnykimas), akcentuoja būtinybę saugoti gyvąją ir negyvąją Lietuvos gamtą. „Gilus gamtos pažinimas yra kaip neišsenkantis kūrybos šaltinis kiekvienam žmogui, gamta – kaip gyvybiškai svarbus gamtinis turtas, kuriuo rūpintis reikia skatinti kiekvieną iš mūsų“, – teigė filmo kūrėjas.