Fotografijų paroda „Mes kovojam už moteris“

Kviečiame Jus rugpjūčio 31 d., 18 val. į Suomijos Valkeakoski-Vanajevesi soroptimos klubo narių fotografijų parodos „Mes kovojam už moteris“ atidarymą, kuris vyks muziejaus galerijoje.

Visos parodoje eksponuojamų fotografijų autorės priklauso tarptautiniam soroptimisčių Valkeakoski-Vanajavesi klubui Suomijoje. Klube aktyviai dalyvauja 34 moterys, kurių aistra – skleisti informaciją ir skatinti sveiką, pilnavertę ir gerovės pilną moterų, mergaičių ir šeimų gyvenseną Suomijoje ir pasaulyje. Klubas buvo įkurtas 2008-aisiais ir šiemet švenčia 10 metų jubiliejų.

Riikka-Leena Eerola-Nieminen (gim. 1962)
Riikka-Leena yra universali moteris, turinti biochemijos magistro laipsnį, taip pat rinkodaros laipsnį. Dar ji studijavo nekilnojamojo turto verslą ir interjero dizainą. Karjerą Riikka-Leena padarė sveikatos priežiūros vystymo atstovė farmacijos pramonėje. Negana to, ji – žinomas modelis.

Šiandien ji gyvena Valkeakoski mieste kartu su savo vyru ir dviem vaikais. Jos pomėgiai – menai ir amatai, interjero dizainas, skaitymas, sportas, kelionės.

Riikka-Leena parodoje pristatomoje nuotraukoje po ilgos mokyklos dienos Tokijo traukinyje grįžta namo japonų moksleivė. Mokymasis suteikia tokio kapitalo, kurio niekas negali atimti. Autorės nuomone, lankyti mokyklą turėtų būti pagrindinė kiekvieno vaiko teisė pasaulyje.

Terhi Kuivajärvi (gim. 1961)
Terhi su savo vyru yra Valetkauski miestelio parduotuvės maisto tiekėjai. Šeima turi du vaikus.
Parodoje pristatomos dvi Terhi nuotraukos, skirtos moterų bendradarbiavimui ir aplinkos apsaugai.

Jaana Laakso (gim. 1967)
Jaana dirba bibliotekininke Kangasala viešojoje bibliotekoje. Ji taip pat yra kvalifikuota kultūros valdymo ir renginių organizatorė. Turi du sūnus.

Fotografuoti ji pradėjo praėjus aštuoneriems metams po to, kai gavo pirmąjį fotoaparatą gimtadienio proga. Ji sužinojo daugiau apie kameras ir kaip jas kūrybingai naudoti 1996-2001 m., būdama žurnalistė. Jos nuotraukos buvo pristatytos keturiose parodose 2016-2017 m.

Šioje parodoje mes galime pamatyti trijų nuotraukų rinkinį pavadinimu „Moterų darbo vietos“. Autorė nori pabrėžti moterų, užimančių pirmaujančią poziciją darbe lygybę bei moterų Suomijoje lygias teises.

Marianne Marenk (gim. 1944)
Marianne profesija – pediatrė. Ji – soroptimistė nuo 1983 m. Per ilgą laiką organizacijoje ji užėmė aukštas pareigas. Moteris šmaikštauja: „Koks būtų gyvenimas be soroptimizmo ir devynių anūkų?“

Anna-Stiina Saarinen (gim. 1968)
Anna-Stiina yra komunikacijos dizainerė ir verslininkė. Nuo 2000 m. ji aktyviai fotografuoja. Ji taip pat yra dviejų vaikų motina.
Autorė surengė penkias asmenines ir apie penkiolika fotografijų parodų su kitais fotografais. Ji nesustoja ieškojusi naujų būdų, kaip užfiksuoti norimą akimirką ar vaizdą.

Šios parodos nuotraukos pristato moterų emocijas įvairiose situacijose, taip pat parodo moteris jų skirtingose rolėse.

Marjatta Ventonen (gim. 1943)
Marjatta dirbo bioanalitike ligoninėse. Ji taip pat buvo „Mannerheim“ vaikų gerovės draugijos trenerė. Marjatta gyveno Prancūzijoje daugiau nei penkerius metus ir Kinijoje dvejus metus. Gyvenimas užsienyje sukėlė autorės susidomėjimą skirtingomis kultūromis.

Marjatta turi dvi dukteris ir keturis anūkus. Aistrą jaučia menui, sodininkystei, mėgsta skaityti ir keliauti.

Parodoje eksponuojamos dvi jos nuotraukos iš Namibijos (2010 m). Susipažinusi su Himba genties moterimis, Marjatta panoro jas įamžinti.

Satu Vuori (gim. 1976)
Satu yra profesionali fotografė ir verslininkė. Ji turi ekonomikos magistro laipsnį, taip pat fotografijos diplomą. Ji taip pat yra sertifikuotas asmeninė trenerė (FAF). Satu turi dvi dukras.

Parodoje eksponuojamos devynios autorės nuotraukos. Šešios iš jų buvo darytos švietimo tikslais, viena – Suomijos moterų žurnalo užsakymu, viena – privačiam klientui ir viena – Suomijos drabužių parduotuvių tinklui.

Paroda vyks iki rugsėjo 26 d. Lauksime Jūsų!