Jurgis ir Marija Šlapeliai susituokė 1905 m. Vilniuje ir beveik 20 metų gyveno Marijos tėvo jiems pastatytame name Saracėnų gatvėje. Ten gimė visi keturi jų vaikai: Laimutė, Gražutė, Jurgis ir Skaistutis.
Jauniausias vaikas Skaistutis, meiliai mamos vadintas Tučiu, gimė 1919 m. gegužės 29 d. Šlapelių šeimoje buvo puoselėjama lietuvybės dvasia, todėl, kaip ir abi jo sesės, jis baigė lietuvių Vytauto Didžiojo gimnaziją. Visi trys Šlapelių vaikai baigė aukštąjį mokslą – studijas Vilniaus universitete, kuris lenkų okupacijos metais buvo pavadintas Stepono Batoro universitetu (1919–1939). Kuomet į universitetą stojo (1924 m.) pirmoji Šlapelių duktė Laimutė, jame buvo vos 6 lietuviai studentai – laisvieji klausytojai, o įstoti į universitetą baigusiajam lietuvišką gimnaziją buvo sudaromos rimtos kliūtys. Skaistutis universitete studijavo matematiką ir chemiją. Buvo Vilniaus lietuvių studentų sąjungos narys, ekskursijų po Vilnių vadovas. Lietuvai 1939 metais atgavus Vilnių, jis įstojo studijuoti architektūros į Kauno universitetą. Atlikęs diplominį darbą – Vilniaus konservatorijos rūmų projektą – gavo inžinieriaus architekto diplomą.
1944 m. prasidėjus sovietinei okupacijai, Skaistutis pasitraukė iš Lietuvos ir kelerius metus mokytojavo Vokietijoje, Tiubingeno lietuvių gimnazijoje, kur dėstė matematiką. Tuo pat metu Tiubingeno universitete studijavo filosofiją, buvo vienas iš lietuvių akademinio jaunimo „Šviesos“ sambūrio steigėjų, priklausė lietuvių inžinierių ir architektų sąjungai.
1949 m. atvykęs į JAV, įsikūrė Čikagoje. Iš pradžių dirbo braižytoju, vėliau gavo architekto darbą. Vedė Gabrielę Milvydaitę-Eidimtienę, su kuria susilaukė dukters Rasos.
Skaistutis aktyviai dalyvavo „Santaros-Šviesos“ sambūryje, buvo vienas iš Vilniaus krašto lietuvių sąjungos JAV steigėjų ir aktyvus narys. Jo atlikti Lietuvos sienų žemėlapiai yra svarbūs priedai prie Z. Ivinskio ir J.Cicėno istorinių veikalų.
Skaistutis Šlapelis mirė 1961 m. ir buvo palaidotas Čikagos lietuvių Šv. Kazimiero kapinėse.
Kviečiame pažiūrėti virtualią parodą žemiau. Spustelėję ant nuotraukos, matysite jos aprašymą.
-
-
Skaistutis stovi ant kėdės. 1921 m. Antroje nuotraukos pusėje Marijos Šlapelienės ranka užrašyta mėlynu rašalu: „Mylimiausias sūnelis Tutis / 1919.V. – 1961.IV.8 d.“.
-
-
Jono ir Eleonoros Piaseckų auksinės vestuvės. Visa giminė. 1923 m. Centre sėdi Marijos tėvai – Jonas ir Eleonora Piaseckai. Iš dešinės tėvui – pati Marija Šlapelienė. Šalia jos – brolio Stasio žmona, virš jos – vyras Stasys Piaseckas. Iš kairės Eleonorai Piaseckienei sėdi dvi jos dukros – Halina ir Jadvyga, virš jų stovi abiejų vyrai – Riauba ir Klišeika. Virš Piaseckų šviesiai apsirengusios stovi abi Šlapelytės – Laimutė ir Gražutė. Šalia Gražutės stovi Jurgis Šlapelis. Ant grindų viduryje sėdi Šlapelių sūnus Skaistutis. Visi kiti – Piaseckų anūkai, sūnų ir dukterų vaikai. Antroje nuotraukos pusėje Marijos Šlapelienės juodu rašalu užrašyta: „Jono ir Eleonoros Piaseckių Aukso jungt. 1923 m. 23. IX. / Jungt. buvo 1873. 23. IX / Mano tėvelių (prie tėvelio sėdžiu aš, viršuje – prie manęs stovi mano vyras daktaras Jurgis Šlapelis).“ Toliau išvardinti visi nuotraukoje esantys artimieji. Paskutinė eilutė: „Trūksta – brolio Petro ir jo žmonos ir brolio Stasio dukrelės (buvo ji 2-jų metų)“.
-
-
Marija Šlapelienė su savo vaikais Kaune. 1924 m. Kaunas. Fotografas nežinomas. Marija Šlapelienė su vaikais pirmą kartą atvyko į Nepriklausomą Lietuvą. Jai iš dešinės sėdi dukra Laimutė, iš kairės – sūnus Skaistutis, už jo stovi dukra Gražutė. Antroje pusėje M. Šlapelienės užrašyta juodu rašalu – „Pirmą kartą Nepriklausomojon atsilankius, 1924 m. liepos m., M. Šlapelienė su vaikais Kaune“.
-
-
Skaistutis Šlapelis. Portretas iš konservatorijos pažymėjimo. 1924 m. Antroje nuotraukos pusėje M. Šlapelienės ranka užrašyta mėlynu rašalu: „Vilniuje – Saracėnų g. 18 / Mylimiausias Tutis… mano sūnelis, 1924 m.“.
-
-
Skaistutis Šlapelis – mokinukas. 1926 (?) m. Fotografas nežinomas. Skaistutis su pradinės mokyklos klasės draugais ir mokytoju. Skaistutis stovi antroje eilėje ketvirtas iš kairės. Jam virš galvos mėlynu rašalu pažymėtas kryžiukas, apačioje Marijos Šlapelienės ranka parašyta: „Tutis – prad. mokykloje.“
-
-
Šlapelių vaikai automobilyje. 1927 m. Iš dešinės antras – Skaistutis Šlapelis, šalia jo – Gražutė ir Laimutė Šlapelytės. Nuotraukos antrojoje pusėje juodu rašalu užrašyta: „Gerajai Gražutei / nuo / Negerojo majoro Balsio / 30-VII 1927 m.“
-
-
Marija Šlapelienė su Skaistučiu. 1927 m. Marija Šlapelienė su sūnum Skaistučiu nusifotografavę Vilniuje, Pilies gatvėje veikusioje ateljė. Antroje fotografijos pusėje M. Šlapelienės užrašas juodu rašalu – „Mama ir Skaistutis, Vilnius 15/VIII.27“.
-
-
Marija ir Jurgis Šlapeliai su sūnumi Skaistučiu. 1927 m. Fotografas nežinomas. Marija Šlapelienė, sūnus Skaistutis ir Jurgis Šlapelis kažkurioje Vilniaus ateljė. Antroje pusėje Skaistučio vaikiškas užrašas juodu rašalu – „Stasytei Atminčiai Tutis. 26-VIII-27 m. Vilnius.“
-
-
Šlapeliai prie Žaliosios vilos Palangoje. 1928 m. 1928-ųjų liepą Šlapelienė su visais savo vaikais ir kitais giminaičiais ilsėjosi Palangoje. Prie Žaliosios vilos: iš dešinės pirma sėdi Gražutė, šalia jos – sesuo Laimutė, virš kurios, padėjusi ranką dukrai ant sprando sėdi Marija Šlapelienė. Pačiame viršuje stovi sūnus Skaistutis.
-
-
Skaistučio Šlapelio portretas. 1929 m. kovo mėn. Fotografas Antoni Skurjat. Skaistutis, dėvintis mokinio uniformą, nufotografuotas Vilniuje, Antoni Skurjat ateljė.
-
-
Šlapelių šeima savo namuose Pilies g. 1929 m. Fotografas Aleksandras Jurašaitis. Visa Šlapelių šeima savo namų svetainėje: iš kairės ant kėdės sėdi dukra Gražutė, ant sofos – Marija Šlapelienė, Jurgis Šlapelis, dukra Laimutė, jiems prie kojų – sūnus Skaistutis. Antroje fotografijos pusėje M. Šlapelienės užrašas juodu rašalu – „Mūsų salione, 1929-VII, Vilnius“.
-
-
Skaistutis Šlapelis po Pirmosios Komunijos. 1929 m. Fotografas B. Brudner. Skaistutis po Šv. Komunijos Vilniuje, Šv. Mikalojaus bažnyčioje. Antroje pusėje mėlynu rašalu M. Šlapelienės užrašyta data – 1929.VII.4.
-
-
Laimutė ir Skaistutis Šlapeliai savo namuose. 1929 m. liepa. Laimutė su broliu Skaistučiu savo namų svetainėje. Tai viena paskutinių nuotraukų, kuriose dar netekėjusi Laimutė nusifotografavusi su savo šeimos nariais namuose Pilies g.
-
-
Grupė žmonių ir Šlapelių vaikai prie Žaliosios vilos Palangoje. 1928 m. Didelėje grupėje poilsiautojų yra visi Šlapelių vaikai: pirma iš dešinės sėdi ant žemės Laimutė, trečioje eilėje pirma iš dešinės stovi Gražutė, antras iš kairės – Skaistutis. Kitoje pusėje pieštuku užrašyta: „Žaliosios vilos šeimynėlė (+ du simpatiku) / Palanga / 1928-VII-19d.“
-
-
Šlapeliai su kompanija Nidos kopose. 1929 m. Didelė grupė giminių ir draugų džiaugiasi vasaros malonumais Nidos kopose. Antroje eilėje pirmas iš dešinės sėdi Kazys Graužinis, šalia jo – Laimutė Šlapelytė. Už 9 dienų įvyks judviejų sutuoktuvės. Aukščiau už Laimutės sėdi jos brolis Skaistutis, šalia jo – mama Marija Šlapelienė. Vidurinioji sesuo Gražutė – viršutinėje eilėje trečia iš kairės. Kitoje pusėje Gražutės ranka pieštuku užrašyta: „Tarp jūrių ir marių / 1929-VIII-11 d. / Nida“.
-
-
Šlapeliai su kompanija lipa į Nidos kopą. 1929 m. rugpjūčio 11 d. Ta Draugija nufotografuota iš toli, besivoliojanti kopų smėlyje. Žemiausiai per vidurį, baltomis kelnėmis – diplomatas Kazys Graužinis, už jo – sužadėtinė Laimutė Šlapelytė, už 9 dienų tapsianti jo žmona. Kairėje, aukščiausiai į kopą įsiropštęs – Skaistutis Šlapelis.
-
-
Šlapeliai ir K. Graužinis su draugija Nidos kopose. 1929 m. rugpjūčio 11 d. Šlapelių šeima atostogauja pajūryje. Nidos kopose nusifotografavo Marija Šlapelienė (sėdi pačiame priekyje), duktė Gražutė (sėdi antroje eilėje antra iš kairės), sūnus Skaistutis (sėdi antras iš dešinės), šalia jo, pirmas iš dešinės sėdi būsimasis Laimutės Šlapelytės sutuoktinis Kazys Graužinis.
-
-
Marija Šlapelienė, Gražutė ir Skaistutis Nidos kopose. 1929 m. rugpjūčio 11 d. Marija Šlapelienė (viduryje) ir jos vaikai – duktė Gražutė ir sūnus Skaistutis.
-
-
Šlapelių vaikai ir K. Graužinis su draugija Nidos kopose. 1929 m. Gražutė (stovi kairėje), Laimutė (stovi dešinėje) ir Skaistutis (sėdi pirmas iš kairės). Šalia Laimutės stovi jos būsimasis sutuoktinis Kazys Graužinis. Kitoje nuotraukos pusėje Gražutės ranka juodu rašalu užrašyta: „Tra lia-lia! / Nida 1929-VIII-11d.“
-
-
Šlapelių vaikai su draugija Nidos kopose. 1929 m. Gražutė (stovi kairėje), Laimutė (stovi dešinėje) ir Skaistutis (sėdi pirmas iš kairės). Šalia Laimutės stovi jos būsimasis sutuoktinis Kazys Graužinis. Kitoje nuotraukos pusėje Gražutės ranka juodu rašalu užrašyta: „Lietuvos Sacharoje / Nida 1929-VIII-11d.“
-
-
Marija Šlapelienė Nidos kopose su savo vaikais. 1929 m. Marija Šlapelienė (viduryje) ir jos vaikai – duktė Gražutė ir sūnus Skaistutis. Kitoje nuotraukos pusėje Gražutės ranka juodu rašalu užrašyta: „Tai bent gyvenimas!/ 1929-VIII-11d./ Nida“.
-
-
Antroji Laimutės Šlapelytės ir Kazio Graužinio sutuoktuvių diena Marciniškiuose. Jaunieji su svečiais. 1929 m. Fotografas nežinomas. Jaunavedžiai sėdi centre. Pirmoje eilėje iš kairės sėdi Jurgis Šlapelis, prie jo – Marija Šlapelienė. Už Šlapelienės, antroje eilėje, stovi duktė Gražutė. Antroje eilėje septintas iš kairės – sūnus Skaistutis.
-
-
Skaistutis tarp vaikų. 1929 m. Skaistutis – Šlapelių jaunėlis – paskutinėje eil. pirmas iš kairės. Ant rėmelio aplink nuotrauką Marijos Šlapelienės aprašyta juodu ir mėlynu rašalu: „Laimutės – atsiųsta nuotr. 1929 m. Mano mieliausias Skaistutis – stovi pirmas iš kairės – Jam 10 m.“. Antroje nuotraukos pusėje ilgas Laimutės laiškelis broliui Skaistučiui, rašytas 1929.XI.25.
-
-
Laimutė, Gražutė ir Skaistutis Šlapeliai su draugais gamtoje. 1929 (?) m. Šlapelių vaikai su trimis jaunuoliais pramogauja pušyne. Pirmoji iš kairės guli Gražutė, šalia jos tupi Skaistutis, šalia jo sėdi sesuo Laimutė.
-
-
Jurgis, Laimutė, Gražutė ir Skaistutis Šlapeliai „bričkoje“. 1930 (?) m. Iš dešinės: pirmas – Jurgis Šlapelis, penkta – Laimutė Šlapelytė-Graužinienė, šalia jos – Gražutė Šlapelytė ir Skaistutis.
-
-
Vaikai su mokytoja džiaugiasi žiemos malonumais. 1930 m. Vilnius. Antroje nuotraukos pusėje užrašyta juodu rašalu: „Vaikučiai su mokytoja Tamulevičiūte iš „Kultūros“ mokyklos Vilniuje“ ir mėlynu rašalu – „čia – gal yra – ir – Mieliausias sūnelis – Skaistutis“.
-
-
Šlapelių šeima savo vasarnamyje Valakampiuose. 1931 m. Fotografas nežinomas. Šeima pavasarį savo viloje už miesto, Valakampiuose. Krėsle atsilošusi sėdi Marija Šlapelienė, prie namo kampo stovi dukra Gražutė, dengtoje terasoje prie įėjimo stovi Jurgis Šlapelis, ant terasos krašto sėdi sūnus Skaistutis. Antroje fotografijos pusėje M. Šlapelienės ranka užrašyta juodu rašalu: „Mūsų Vila. Pilekalnis – Valakumpy, 1931-IV-28, (nėra nė ženklo – kur buvo, o ji buvo priešais vilas – dabar Aukšč. Tarybos Prezid. (1959). Matosi verandoje Jurgis Šlapelis ir sūnus. Sėdžiu – aš kėdėje, o dukra Gražutė prie namų atsirėmusi. Ir šunelis smalsauja…“. Vertikaliai užrašas jos ranka: „O mūsų užaugintą berželį – prie namelių nedorėliai – nukirto“.
-
-
Marijos ir Jurgio Šlapelių knygyne. 1931 m. M. Šlapelienės lietuvių knygynas Dominikonų gatvėje veikė 1906–1949 m., per visas šešias Vilniaus okupacijas. Nuotraukoje antras iš kairės – Jurgis Šlapelis, šalia sėdi Marija Šlapelienė, toliau – jų sūnus Skaistutis.
-
-
Šlapelių šeima savo vasarnamyje Valakampiuose, 1932 m. Fotografas nežinomas. Antroje pusėje Marijos Šlapelienės ranka juodu rašalu užrašyta: „Šlapeliai – 1932 m. Vilniuje – vasarą savo vasarnamyje –Valakampiuose… Mylimajai Gražutei ir – Aloyzui – naujam bute – daug daug linkėjimų – stiprių sveikatų – sėkmės – laimingiems linksmai – gyventi! Gražutei – po 40 m. prisiminimui. – Karštai mylinti – su laiminimais – Vilniuje 1972.VI.1 d. Nuo visų čia artimųjų – irgi daug linkėjimų…“
-
-
Šlapeliai su sūnum Skaistučiu ir viešnia savo vasarnamyje Valakampiuose. 1932 m. Šlapeliai dažnai vasarodavo savo viloje už miesto, Valakampiuose. Iš kairės sėdi Marija Šlapelienė, šalia jos – viešnia, iš dešinės – Jurgis Šlapelis. Virš jo stovi sūnus Skaistutis.
-
-
Šlapelių vaikai šeimos vasarnamyje Valakampiuose. 1932 m. Saulėkaitoje prie pušaičių įsitaisę ilsisi visi trys Šlapelių vaikai: pirma iš dešinės sėdi Gražutė, šalia jos – sesuo Laimutė Graužinienė, tuometinio prezidento Antano Smetonos sekretoriaus Kazio Graužinio žmona, ant žemės išsitiesęs sūnus Skaistutis.
-
-
Laimutė Graužinienė su dukrele vieši tėvų viloje Valakampiuose. 1932 m. Pirma iš dešinės stovi Gražutė Šlapelytė, tupi jos sesuo Laimutė, apkabinusi dukrelę Laimutę, šalia ant žolės sėdi Skaistutis. Stovi nežinoma Šlapelyčių draugė.
-
-
Skaistutis su dviračiu. 1932 m. Skaistutis šeimos vasarnamyje Valakampiuose. Tuo metu jis buvo Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinys. Kitoje nuotraukos pusėje Marijos Šlapelienės užrašyta: „Mieliausias Skaistutis Šlapelis – Valakampiai – 1932“.
-
-
Šlapelių vaikai atėjo maudytis į Valakampių paplūdimį. 1932 m. liepos 7 d. Kairėje Laimutė, dešinėje Gražutė, ant smėlio sėdi Skaistutis.
-
-
Skaistutis sėdi ant tiltelio. 1932 m. Nuotrauka daryta Valkininkuose, 1932 m. liepos 10 d. Už Skaistučio centre stovi Gražutė.
-
-
Šeimos susitikimas. Skaistutis su šautuvėliu ant kaklo. 1932 m. Nuotrauka daryta Valkininkuose, 1932 m. liepos 10 d., Piaseckų šeimos iškilmių proga. Sėdi iš dešinės: sesuo Laimutė su dukrele Laimute ant kelių, Šlapelienės sesuo Helena, Šlapelienės brolio Stanislovo žmona, Marija Šlapelienė, jos brolio Petro žmona Marija. Stovi iš dešinės: Šlapelienės brolis Stanislovas Piaseckas, Jurgis Šlapelis, Gražutė ir Šlapelienės brolis Petras Piaseckas.
-
-
Šeimos susitikimas. Skaistutis su laikrodžiu ant rankos. 1932 m. Nuotrauka daryta Valkininkuose, 1932 m. liepos 10 d., Piaseckų šeimos iškilmių proga. Ta pati giminių grupė namo verandoje. Skaistutis sėdi kairėje ant laiptelio, išdidžiai pozuodamas su laikrodžiu ant rankos. Antroje eilėje, viduryje sėdi Skaistučio močiutė, Marijos mama – Eleonora Piasecka.
-
-
Šlapeliai su visais savo vaikais ir dviem anūkėmis prie vilos Valakampiuose. 1934 m. Visi Šlapeliai – ant žemės sėdi duktė Gražutė, stovi iš kairės pirmas – Jurgis Šlapelis, prie jo Marija Šlapelienė, šalia jos – sūnus Skaistutis, prie jo – vyresnioji duktė Laimutė, kurios vyras tuo metu jau ėjo Lietuvos laikinojo reikalų patikėtinio prie Šv. Sosto pareigas. Laimutė atvyko pasisvečiuoti į Lietuvą iš Romos su dviem dukrelėmis – vyresniąja Laimute ir mažesniąja Nijole.
-
-
Skaistutis Šlapelis su merginomis prie tvenkinio. ~1934 m. Kitoje nuotraukos pusėje Marijos Šlapelienės užrašyta mėlynu rašalu: „Skaistutis sėdi pirmas iš kairės“.
-
-
Skaistutis Šlapelis. 1935 m.?. Tuo metu Skaistutis mokėsi Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kurią baigė ir abi jo seserys, o tėvas Jurgis Šlapelis dėstė lotynų ir lietuvių kalbas bei Lietuvos istoriją.
-
-
Jurgis ir Skaistutis Šlapeliai poilsiauja gamtoje. 1937 m.? Jurgis Šlapelis sėdi dešinėje, Skaistutis stovi. Fotografuota Valakampiuose, pušyne prie Šlapelių vasarnamio.
-
-
Skaistutis Šlapelis ekskursijoje po Lenkiją. 1938 (?) m. Skaistutis su didele grupe gimnazistų ekskursijoje Zakopanėje. Skaistutis – pačiame viršuje, kairėje, pažymėtas kryžiuku.
-
-
Skaistutis studentas. 1938 m. Šioje nuotraukoje Skaistučiui Šlapeliui – 19 metų. Jis, kaip buvo ir abi jo seserys, Vilniaus universiteto (tuomet Stepono Batoro universiteto) studentas, kur studijavo matematiką ir chemiją. Buvo Vilniaus lietuvių studentų sąjungos narys, ekskursijų po Vilnių vadovas. Fotografai E. ir B. Zdanowscy.
-
-
Jurgis Šlapelis su sūnumi Skaistučiu. 1939 m. Fotografas Leonard Siemaško. Jurgis Šlapelis su dvidešimtmečiu sūnum Skaistučiu. Tuo metu Skaistutis Vytauto Didžiojo universitete studijavo architektūrą.
-
-
Skaistutis Šlapelis su grupe prie Jono Basanavičiaus kapo. 1939 m. Šioje nuotraukoje Skaistučiui Šlapeliui 20 metų. Skaistutis (stovi toliausiai kairiame kampe) su grupe atėjo į Rasų kapines, prie Jono Basanavičiaus kapo. Kitoje nuotraukos pusėje jo ranka pieštuku užrašyta: „1939 m. Sekminės. K! Romuva Vilniuj“. Marijos Šlapelienės ranka užrašyta: „Jo rankele – užrašyta / čia yra – nuliūdusiu veidu Jis – pats ekskurs. vadovas.“
-
-
Skaistutis Šlapelis – ekskursijų po Vilnių vadovas. 1939 m. Šioje nuotraukoje Skaistučiui Šlapeliui – 20 metų. Jis, kaip ir abi jo seserys, buvo Vilniaus universiteto (tuomet Stepono Batoro universiteto) studentas, kur studijavo matematiką ir chemiją. Buvo Vilniaus lietuvių studentų sąjungos narys ir ekskursijų po Vilnių vadovas. Šioje nuotraukoje Skaistutis su grupe atėjo prie Gedimino pilies. Kitoje nuotraukos pusėje Marijos Šlapelienės ranka užrašyta: „Mylimojo sūnaus Skaistučio – šviesiam atminimui. Tučio – Mylimiausiojo – Jo įrašyta. Jis – vadovas!“. Skaistučio ranka pieštuku užrašyta: „1939 m. Sekminės K! Romuva Vilniuje“.
-
-
Skaistutis 20-metis. 1939 m. Fotografas E. Zdanovič. Skaistutis, kaip ir abi jo seserys, buvo Vilniaus universiteto (tuomet Stepono Batoro universiteto) studentas, kur studijavo matematiką ir chemiją. Buvo Vilniaus lietuvių studentų sąjungos narys ir ekskursijų po Vilnių vadovas. Kitoje nuotraukos pusėje Marijos Šlapelienės ranka užrašyta: „Mano Mylimasis sūnus – Skaistutis Šlapelis (1919.V.29+1961.IV.8).
-
-
Stepono Batoro universiteto lietuvių studentų būrelis. 1939 m. vasara. Skaistutis – trečioje eilėje trečias iš kairės. Antroje eilėje ketvirta iš kairės – būsimoji profesorė Pranė Dundulienė.
-
-
Šiauliai. Šv Petro Povilo bažnyčia. 1939 m. Nuotrauka atspausdinta kaip atvirlaiškis, Spaudos fondo fotolaboratorijos Šiauliuose. Šią nuotrauką Skaistutis Šlapelis atsiuntė kaip atvirlaiškį savo mamai iš kelionės po Lietuvą. Gerojoje pusėje Marijos Šlapelienės užrašyta juodu ir mėlynu rašalu: „Laiškelis – mylimiausiojo Skaistučio…Šventajam Jo šviesiam atminimui! – man – relikvija“. Antroje pusėje Skaistučio Šlapelio Laiškelis mamai: „1939-VII-19d…Tiek mes keliaujam ir tiek laiko neturime, kad sunku laiko atrasti ir atvirutei parašyti. Apie mūsų kelionę turbūt paskaitai šį-tą laikraščiuose…“.
-
-
Šiauliai. Šv Petro Povilo bažnyčia. 1939 m. Nuotrauka atspausdinta kaip atvirlaiškis, Spaudos fondo fotolaboratorijos Šiauliuose. Šią nuotrauką Skaistutis Šlapelis atsiuntė kaip atvirlaiškį savo mamai iš kelionės po Lietuvą. Gerojoje pusėje Marijos Šlapelienės užrašyta juodu ir mėlynu rašalu: „Laiškelis – mylimiausiojo Skaistučio…Šventajam Jo šviesiam atminimui! – man – relikvija“. Antroje pusėje Skaistučio Šlapelio Laiškelis mamai: „1939-VII-19d…Tiek mes keliaujam ir tiek laiko neturime, kad sunku laiko atrasti ir atvirutei parašyti. Apie mūsų kelionę turbūt paskaitai šį-tą laikraščiuose…“.
-
-
Skaistutis Čikagoje prie savo namo. 1956 m. Kartu su žmona ir dukrele Rasa.
-
-
Skaistutis Čikagoje su žmona ir dukrele Rasa. 1957 m.
-
-
Skaistutis su giminaičiais. 1957 m. Fotografuota 1957 m. sausio mėnesį Čikagoje, prie Skaistučio šeimos namo. Iš kairės: Skaistutis, jo žmona Gabrielė, Gražutė už rankyčių laiko Raselę, šalia Marytė Sirutytė. Antroje eilėje, dešinėje stovi Gražutės vyras Aloyzas Sirutis.
-
-
Skaistutis Čikagoje. 1958 m.
-
-
Skaistutis su šeima vieši pas draugus. 1959 m.
-
-
Skaistutis su abiem savo sesėmis. 1958 m.
-
-
Skaistutis prie savo namo Čikagoje su seserimis Laimute ir Gražute. 1958 m.
-
-
Skaistutis su sesėmis Laimute ir Gražute. 1958 m. Kitoje nuotraukos pusėje Skaistučio užašyta: „Išleistuvių vakarą“.
-
-
Susitikimas po 24 metų nesimatymo… Skaistutis su artimaisiais Čikagos oro uoste. 1958 m. Iš dešinės: Skaistutis, seserys Laimutė Graužinienė ir Gražutė Sirutienė, Aloyzas Sirutis, Milda Graužinytė ir Skaistučio žmona Gabrielė su dukrele Rasa.