Vykusios instaliacijų parodos „Garso šešėlis“ vaizdo dokumentacija

Praėjųsių metų vasarą muziejaus galerijoje veikė dailininkės, scenografės Renatos Valčik ir kompozitoriaus, perkusininko Tomoo Nagai (Japonija) instaliacijų paroda „Garso šešėlis“.

Nuotrauka: Mindaugo Meškausko ambrotipas.

Menininkų bendradarbiavimas, beieškant naujų sąlyčio taškų tarp garso ir vaizdo, prasidėjo dar 2017 m. Jie yra surengę parodas Islandijoje, Lietuvoje ir Austrijoje.

Per abu galerijos aukštus įrengtas autorių kūrinys buvo bandymas sukurti šešėlį garsui ir taip bandyti įsivaizduoti muzikos natų formą.

Instaliaciją sudarė trys dalys, kuriose tilpo pasakojimas nuo Didžiojo sprogimo, visatos žvaigždyno iki nuosavos planetos sukūrimo.

Tomoo kuria muziką filmams, teatrui, įvairiai meninei veiklai ir taip pat žinomas kaip garsų kūrėjas viešosioms erdvėms. Nuo 2005 m. jis organizuoja bendrus ir solinius koncertus visame pasaulyje.

Renata – scenografė, kostiumų, šviesų dailininkė, tarpdisciplinarinio meno atstovė, grafikė, skulptorė, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos docentė.

Menininkė kuria tiek klasikinę teatro spektakliams skirtą scenografiją, tiek eksperimentuoja kurdama patyriminę scenografiją, į kurią žiūrovas užeina, išgyvena, spektaklio vyksmą kuria savo minčių pasaulyje.

Dalinamės fotografijos ir medijų meno studento Dominyko Andriuškevičiaus parodos vaizdo dokumentacija: