A. Ilinskyi keramikos paroda „Taurė“

A. Ilinskyi keramikos paroda „Taurė“

Kviečiame į ukrainiečių menininko Andrii Ilinskyi keramikos parodą „Taurė“, kuris veiks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus Požemio galerijoje (Pilies g. 40, Vilnius).

Paroda, kurioje eksponuojama daugybė per pastaruosius kelis mėnesius sukurtų keramikos objektų, vyks iki 2024 m. sausio 7 d.

Lauksime Jūsų!

***

Skulptorius, keramikas ir grafikas Andrii Ilinskyi gimė 1949 m. Kyive, Ukrainoje.

1977 m. Maskvos poligrafijos instituto Grafikos meno fakultete baigė studijas.

Nuo to laiko dalyvavo daugybėje grupinių ir surengė keliasdešimt autorinių parodų.

Yra Ukrainos dailininkų sąjungos narys.

Iki emigracijos dirbo Ukrainos taikomojo meno muziejuje Opichnėje (Poltavos rajonas) ir Ukrainos nacionalinio muziejaus Keramikos skyriuje.

Per 20 metų dėstė keramiką Dailės mokyklose, vadovavo tarptautinei keramikų draugijai „Potters“. Taip pat yra įvairių Ukrainos ir tarptautinių asociacijų narys.

Yra dalyvavęs tarptautinėse parodose ir meniniuose projektuose, tokiuose kaip Keramikos bienalė (Fayentse, Italija), „Talent Workshop“ ir kt., laimėjo III vietą visos Ukrainos keramikos simpoziume „From Martha Purpose“, taip pat yra pelnęs kitų meninių apdovanojimų.

Jo darbų yra įsigijęs Ukrainos nacionalinis taikomosios dailės muziejus, kiti Ukrainos muziejai, privatūs kolekcininkai Izraelyje, Vokietijoje, JAV, Šveicarijoje ir Prancūzijoje.

Be meninės, pedagoginės ir socialinės veiklos menininkas taip pat kuria poeziją, rašo straipsnius ir esė.

Nuo 2022 metų, kaip karo pabėgėlis, gyvena ir kuria Vilniuje. Jau yra surengęs keramikos, skulptūrų ir grafikos parodas Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje (2022), Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (2023), Markučių dvaro muziejuje (2023) ir šią vasarą retrospektyvinę parodą Vilniaus Rotušėje.

Apie Andrijų rašė Lietuvos spauda, taip pat apie jį yra sukurta Lietuvos televizijos laida.

Andrii Ilinskyi meno kūriniai yra parduodami. Pirkdami, remiate Ukrainą kovoje už taiką.