AnaBelos Oleškevičiūtės paroda „Embryo“

AnaBelos Oleškevičiūtės paroda „Embryo“

Sausio 25 d. 18 val. kviečiame į AnaBelos Oleškevičiūtės instaliacijų parodos Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje atidarymą.

Embrionas yra ankstyva daugialąsčio organizmo vystymosi stadija.

Šioje parodoje autorė vysto būtent minties embriono temą ir jos įgyvendinimą. Bando išsiaiškinti ir pavaizduoti minties pradžios jausmą. Pabrėžti jos abstraktumą ir nujautimą, bet tiksliai nežinojimą, kas tai yra.

„Ryškios spalvos, daiktų, bei medžiagų faktūros atskleidžia ir pozityvią, optimistišką jauseną, paprastumą. Bet tuo pačiu daiktų skurdumas, padėvėjimas nurodo į gilius, nemalonius emocinius išgyvenimus. Visos instaliacijos yra labai asmeniškos, turinčios archetipinių simbolių, kurie susijungia su užkoduotom asmeninėm reikšmėm. Iš tiesų, negaliu pasakyti, kaip norėčiau, jog žiūrovas priimtų šią parodą ir ką joje įžvelgtų. Norėčiau, jog kiekvienas priimtų ją atvirai ir interpretuotų savaip“, – sakė AnaBela Oleškevičiūtė.
Techniškai ji save įvardina kaip tapytoją. Kūrėja – 6 metus tapybos krypties studentė ir jos daiktų suvokimas išplaukia iš tapybos.

„Tapau daiktais. Taip sau įvardinčiau savo kuriamas instaliacijas. Svarbus yra daiktų radimas, atsitiktinumas ir prisitaikymas prie turimų objektų“, – dėstė autorė.

Kviečiame užsukti į parodą, kuri veiks iki sausio 30 d. ir susidaryti savą įspūdį.