Arbatvakaris „Lig Tave sulauksim…“

Arbatvakaris „Lig Tave sulauksim…“

2013 metais Eglės Tulevičiūtės sukurtas ir vilniečių bei miesto svečių pamėgtas arbatvakaris „Lig Tave sulauksim“ vėl vyko Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje vasario 15-18 d. Programoje – XX a. pradžios Vilnius ir vilniečiai, dainos, arbata ir kiti nutikimai.

Arbatvakariai – tai tokie XX a. pradžioje lietuvių rengti slapti ar pusiau slapti susibūrimai, kur buvo dainuojamos lietuviškos dainos, šokami tautiniai šokiai, vyko susipažinimai ir suartėjimai. Visi šie lietuviški vakarai buvo gausiai lankomi, turėjo didžiausią pasisekimą. Anų laikų Vilniaus gyventojai, be tautos ir padėties visuomenėje skirtumo, ir lietuviai, ir ne lietuviai – visi gausiai susirinkdavo. Po šių vakarų atsirasdavo nemažai jaunimo iš sulenkėjusių lietuvių šeimų, norinčių išmokti lietuvių kalbą.

VšĮ „Meno ekspansija“ drauge su Marijos ir Jurgio Šlapelių namu-muziejumi kviečia susiburti vilniečius draugėn ir „paklaidžioti“ senojo Vilniaus gatvėmis, susitikti iškilias asmenybes (Joną Basanavičių, Juozą Tumą-Vaižgantą, Gabrielę Petkevičaitę-Bitę, Joną Jablonskį, Emiliją Vileišienę, Miką Petrauską, Kiprą Petrauską, Juliją Matjošaitienę-Biliūnienę, Juozapą Ambraziejų, Mikalojų Konstantiną-Čiurlionį ir kitus), išgyventi prasmingas akimirkas, nors trumpam sustabdant nenumaldomai skubantį laiką. Šiandien gyvename nepaliaujamos kaitos laikmečiu, nespėjame patirti tikrų išgyvenimų, kurie padėtų atskleisti mūsų būties prasmę, o prasmei reikia kito žmogaus, todėl didžiausia vertybė – bendravimas ir ne vienumoje patirtas džiaugsmas. Pasak istorikės Vidos Girininkienės, „spektaklis pasiekė savo – išjudino širdis ir protus“. Plačiau apie arbatvakarį ir Vilniaus paslaptis paskaitykite V.Girininkienės straipsnyje čia.

Arbatvakaryje vaidina aktorės Eglė Tulevičiūtė ir Virginija Kuklytė, muzikuoja solistė Vilhelma Mončytė (sopranas), smuikininkė Milda Pleitaitė. Idėjos autorė ir režisierė Eglė Tulevičiūtė, dailininkas Kristijonas Siparis.