Arbatvakaris „Nepažįstamosios laiškas“

Arbatvakaris „Nepažįstamosios laiškas“

Prasideda ilgai lauktas naujas arbatvakarių sezonas Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose. Spalio 12 d. 18 val. – naujas spektaklis „Nepažįstamosios laiškas“.

Parafrazė balsui ir fortepijonui „Nepažįstamosios laiškas“ sukurta remiantis austrų literatūros klasiko Stefano Cveigo (Stefan Zweig 1881–1942) to paties pavadinimo novelės motyvais.

„Nepažįstamosios laiškas“ – novatoriška S. Cveigo novelės interpretacija, atliekama nepertrūkstama balso bei fortepijono skambesio sąveika. Kūrėjai dovanoja jums istoriją apie moters meilę, besąlygišką ir pasiaukojančią, kantrią ir tikinčią, kad galima palaužti abejingumą ir pažadinti tikėjimą bei prasmę gyventi ne tik dėl savęs. „Nepažįstamosios laiškas“ – tai odė meilei, reveransas kiekvienai moteriai, kuri tyliai bet užtikrintai skleidžia žmonėse gėrį.

Idėjos autorė ir režisierė – aktorė Eglė Tulevičiūtė, parafrazėje „Nepažįstamosios laiškas“ atliekanti balso partiją. Fortepijono partiją atlieka pianistė Eglė Perkumaitė.

„…aš prašau tavęs… Tai mano pirmas ir paskutinis prašymas… Įvykdyk jį man: kiekvieną savo gimimo dieną (juk tai diena, kada žmogus apie save galvoja) nupirk baltų rožių ir pamerk į vazą. Padaryk taip, kaip kiti užperka mišias už jiems brangų mirusį žmogų. Tik vieną dieną per metus, tik visai, visai tyliai, kaip kad aš gyvenau šalia tavęs… Prašau tavęs, padaryk taip, mylimasis… Tai mano pirmas prašymas ir paskutinis… Ačiū tau… Aš myliu tave… Aš myliu tave… Sudie…“