Arbatvakaris „Senojo Vilniaus ikonos“. Papildomi vakarai!

Arbatvakaris „Senojo Vilniaus ikonos“. Papildomi vakarai!

Kultūros, istorijos ir meno gerbėjų tarpe Marijos ir Jurgio Šlapelių namą-muziejų išgarsinę unikalūs čia pat, muziejuje, režisierės Eglės Tulevičiūtės sukurti spektakliai – arbatvakariai kovo mėnesį kvietė į premjerą! Prieš pat Šv. Kalėdas Gražinos Mareckaitės knygos „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“ motyvais parengtas pasirodymas „Senojo Vilniaus ikonos“ nukelia ir leidžia pajusti XX a. pirmosios pusės Vilniaus gyvenimo dvasią, atskleidžiant to meto asmenybių charakterius.

Muziejaus II a. vykstantys arbatvakariai ypatingi dar ir savo erdve. Vos 30 žmonių talpinanti Marijos ir Jurgio Šlapelių svetainė žiūrovus paverčia veiksmo dalyviais. Sumanūs scenografo, aktoriaus ir režisieriaus Kristijono Sipario sprendimai, detalės bei efektai užburia ir įtraukia į vaizduojamojo laikotarpio tikrovę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Ateikite ir pajuskite paslaptingą ir magišką senojo Vilniaus dvasią visi, „kurie jaučia priedermę sau ir savajai sostinei,  kurie nori įamžinti lietuviškąją miesto savastį, kurie supranta ir nuoširdžiai myli Vilnių. Juk seniai žinoma, kad vilniečiai menininkai, kad ir kur gyventų, išsiskiria savitu dvasingumu. Kodėl Vilnių lenkai vadina romantizmo lopšiu? Kodėl žydai litvakai tokie talentingi? Ar dažnai apie tai susimąstome, ar stengiamės atpažinti savo šaknis, pasitikėdami savimi ir nebijodami būti nemadingi?“ (Gražina Mareckaitė)

Lošia: Eglė Tulevičiūtė, Virginija Kuklytė

Muzikuoja: Vilhelma Mončytė (su dainomis), Kristijonas Siparis (su gramofonu)

Talkina ir svečius vaišina: Jolanta Paškevičienė, Danguolė Žemaitytė

Įrengė ir režisavo: Eglė Tulevičiūtė

Sceninį vaizdą sutaisė: Kristijonas Siparis

Vaidintojų apdarus parūpino: Jūratė Liudvinavičienė, Danguolė Žemaitytė

Organizatorius: VšĮ „Meno ekspansija“

Partneris: Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus

Projektą dalinai parėmė Lietuvos kultūros taryba