Birutės Nomedos Stankūnienės tapybos paroda

Birutės Nomedos Stankūnienės tapybos paroda

Birželio 16–liepos 1 d. muziejaus galerijoje buvo įsikūrusi Birutės Nomedos Stankūnienės tapybos darbų paroda.

„Spalvos yra mano nesibaigiantis apsėdimas, džiaugmas ir kančia.“

Claude Monet

Parodoje eksponuoti tapybos darbai, sukurti per pastaruosius penkerius metus, kuriems vienaip ar kitaip įtakos padarė besikeičiančios gamtos metų laikų spalvos ir nuotaikos. Aplinka stipriai paveikė kiekvieną iš šių darbų: jų temas ir pavadinimus. Kartais tema-klausimas tarsi tas pats, tačiau atsakymai spalvomis ant drobės – labai skirtingi: pavasarį – vienomis spalvomis, vasarą – kitomis, o žiemą – dar kitaip.

APIE MENININKĘ

Birutė Nomeda Stankūnienė  gimė 1963 m. Vilniuje.

1987 m. baigė Kauno technologijos universitetą, 2009 m.  – Vilniaus dailės akademiją.

Menininkės darbai eksponuojami nacionalinėse ir tarptautinėse parodose,  yra išleista jos darbų knyga, o kūryba patalpinta IUOMA (International Union of Mail-Artists – Tarptautinė pašto menininkų asociacija) publikacijose, interneto bloguose bei atrinkta į savaitines Saatchi Art Online kolekcijas.

Menininkės darbų yra  įsigiję privatūs kolekcininkai Lietuvoje, Estijoje, Suomijoje, Rusijoje, Olandijoje, Danijoje, Jungtinėje Karalystėje ir  JAV . Ji taip pat yra IUOMA ir „Slow Art Day“ projektų narė.

„Man kurti, tapyti – reiškia mąstyti, bendrauti, spręsti ir atrasti. Ir visa tai reiškia –  gyventi. Kiekviena personalinė paroda yra didžiulis džiaugsmas ir išbandymas. Kiekvienas darbas yra mano vidinio „aš“ dalelė, kuri yra pristatoma žiūrovų vertinimui ir interpretavimui.

Tapyba – tai mano bendravimo priemonė, leidžianti kalbėti apie dalykus, kurių aš negaliu išreikšti žodžiais. Eksponuojamas meno kūrinys tarsi pradeda savarankišką gyvenimą, ir aš visada su nerimu laukiu, kaip vyks dialogas tarp jo ir žiūrovo,“ – sako menininkė Birutė Nomeda Stankūnienė.