Dainiaus Labučio fotografijų paroda

Dainiaus Labučio fotografijų paroda

Sausio 8-31 d. muziejuje veikė fotografo Dainiaus Labučio paroda, skirta YAMAHA muzikos mokyklos Lietuvoje dvidešimtmečiui. Ši paroda atskleidžia menininko žvilgsnį į tuos, kurie dar tik pradeda eiti muzikos keliu, ir kartu tarsi dar labiau praplečia Dainiaus Labučio fotografijų muzikos tema erdvę.

Jau daug metų Dainius Labutis dirba fotoreporteriu ir yra Lietuvos spaudos fotografų klubo narys. Didelę jo kūrybinių darbų dalį sudaro fotografijos džiazo tema. Jos buvo eksponuojamos Birštono, Kauno ir Vilniaus džiazo festivalių metu. 1996 m. fotografijų paroda „Džiazo portretai“ buvo atidaryta Vilniaus „Arkos“ galerijoje, o 2000 m. paroda „Jazz emotion“ pabuvojo Helsinkyje (Suomija). Kita fotografijų serija „Jazz my self“ 2006 m. eksponuota Lenkijoje, Ispanijoje ir Lietuvoje.

Savo išgyvenimus, kasdienybės paliktus pėdsakus ir akcentus D. Labutis atspindėjo autoriniuose darbuose. 1997 m. Vilniuje „Skliautų galerijoje“ eksponuota fotografijų paroda „Miniatiūros“, o „Vilniaus fotografijos  galerijoje“ – „Sienų peizažai“. 2006 m. kartu su dailininku Artūru Šlipavičiumi galerijoje „ARTima“ buvo pristatytas meninis projektas „Duetas“, kurį kitais metais išvydo ir Klaipėdos meno mylėtojai. 2007 m. fotografas drauge su džiazo muzikantu Vytautu Labučiu ir dailininku  Artūru Šlipavičiumi  Šv. Kotrynos bažnyčioje surengė eksperimentinį dailės, vizualinių projekcijų ir muzikos performansą „Haruspikų ritualas non finito“, kuriame atsiskleidė jo meilė muzikai ir dailei. Vilniaus „Prospekto“ galerijos ekspozicijoje 2012 m. Dainius Labutis pristatė dvidešimties metų senumo autoriniais sidabro bromido atspaudais ir šiuolaikinių technologijų pagalba perteiktas fotovizijas.

Dainiaus Labučio fotografija