Dariaus Žuko fotografikos paroda „Kitoks pasaulis“

Dariaus Žuko fotografikos paroda „Kitoks pasaulis“

Kovo 3 d. muziejuje buvo atidaryta Dariaus Žuko fotografikos paroda „Kitoks pasaulis“.

Apie autorių ir parodą

Darius Žukas gimė 1965 rugsėjo 8 d. Vilniuje. 1990 m. baigė dizaino studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2010 m. baigė pusės metų profesionalios fotografijos kursą Photography Institute (PI), Londone.

Pristatydamas parodą, D. Žukas sakė, kad dažniausiai įkvėpimas jam ateina apmąstymuose apie gyvenimą, laiką, priežastį ir pasekmę. „Medis daugelyje meditacijų simbolizuoja individualios sielos struktūrą. Akmuo – karmą, priežasties pasekmės akmenukus, kuriuos kaip bagažą nešamės gyvenimo kely. Plunksnos simbolį mėgstu tiek kaip Likimo rašymo simbolį, tiek ir kaip priminimą apie angelų sparnus…“, – sakė jis.

Autorius dalinasi kažkada sukūręs eilę mandalų, dėliodamas įvairius nufotografuotus objektus. „Peržiūrėjęs 2011-ųjų naujametinės nakties nuotraukas, padariau darbelį „Naujametinė kelionė namo“. Simboliškai žmogus išeina iš savo sielos namų į paieškos kelionę, kad vėl grįžtų ir savyje atrastų slypinčius vidinius turtus. Po to nusprendžiau ir kitas mandalas apžaisti įvairiais simboliais. Kaip kad karminių akmenų šaknys laike, tačiau iš jų gali išdygti kažkas naujo, kaip kad iš seno kelmo dygsta naujas medelis…“, – pasakojo D. Žukas.

Pasak jo, nauji pasauliai ir naujos visatos gimsta, lyg nauji fejerverkai – kaip naujos ugnies gėlės. „Ir kiekvienas gyvename savo pasaulyje – jų užtenka visiems… O Dieviška plunksna smėlyje rašo mūsų likimų dramas… Mums belieka šokti savo gyvenimo šokį, įsiklausant į Dieviškąją muziką – tada šokis gražus ir ritmingas… Jo sūkury gali gimti nauji pasauliai…“, – teigė D. Žukas.