Dėmesio! Milos Kudinos meninio siuvinėjimo dirbtuvės

Dėmesio! Milos Kudinos meninio siuvinėjimo dirbtuvės

Tris dienas muziejaus galerijoje vyko nemokamos meninio siuvinėjimo dirbtuvės

APIE MILĄ KUDINĄ

Mila Kudina (Gorun) gimė vaizdingame Moldavijos Čoburčių kaime, esančiame ant skardingų Dniestro krantų. Jos tėvas buvo avių kaimenės piemuo, tad mažoji Mila kiekvieną dieną nešdavo jam pietus. Jos kasdienis kelias vingiavo per sodus ir vynuogynus. Nuo pat mažens Milos širdį pavergė poetiškas Moldavijos gamtos grožis. Motina ją mokė kaimiškų amatų: pinti krepšius, austi rankų darbo kilimus ir siuvinėti. Nuo to laiko Mila Kudina nesiskiria su meniniu siuvinėjimu.

Tapusi matematikos mokytoja Mila ištekėjo ir išvyko gyventi pas vyrą į Lietuvą. Dirbo gamykloje, vėliau mokykloje, kur mergaitėms vedė darbų pamokas ir daug metų vadovavo rankdarbių būreliui.

Jos darbuose vyrauja švelnūs augalijos pasaulio siužetai – žydi gėlės ir skraido ryškiaspalviai drugeliai, gieda pasakų paukščiai. Milos menas patraukia dekoratyvumu, pavergia spalvų gausa ir optimizmu.

Mila Kudina yra Moldovos liaudies meistrė. Jos darbai pelnė deramą pripažinimą Lietuvoje ir užsienyje. Milos siuvinėtos staltiesės, servetėlės, sieniniai kilimėliai buvo demonstruojami liaudies kūrybos mugėse Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje bei Danijoje  ir visuomet sulaukdavo didžiulio susidomėjimo.