Dovana Senjorams – spektakliai „Aitvarų lauktuvės“

Dovana Senjorams – spektakliai „Aitvarų lauktuvės“

Spalio 8, 9 ir 10 d., 18 val. kviečiame senjorus į spektaklį „Aitvarų lauktuvės“ Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus galerijoje (Pilies g. 40).

Šiuo projektu siekiame mažinti Senjorų socialinę atskirtį, tad kviečiame vaikus, anūkus ar proanūkius atsivesti savo tėvus, senelius ar prosenelius, pabūti kartu, pabendrauti su spektaklio kūrėjais ir aptarti orios senatvės perspektyvas.

Spektaklio „Aitvarų lauktuvės“ naratyvas iškelia tėvų ir vaikų ryšį, dvarų, kaip lietuvybės tvirtovės ir tautinio atgimimo, vaizdinį. Herojų atsiminimų centre – tėvų namai, kuriuose dora, sąžiningumas, meilė, pagarba ir atjauta buvo svarbiau už turtą ir net kasdienę duoną. Aitvaras lietuvių mitologijoje – pagoniškojo panteono dieviška būtybė, turinti ryšį su žeme ir jos turtais. Spektakliu siekiama priminti, kad tik paties žmogaus valioje, jo asmeniniame moralės ir vertybių kodekse, glūdi ne tik jo paties, bet ir visos tautos šviesesnė ateitis.

Projekto organizatoriai – Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus, teatras „Arbatvakariai“. Idėjos ir režisierė – Eglė Tulevičiūtė. Grimo dailininkė – Dalia Jovaišienė. Vaidina – Virgijina Kuklytė ir Kristijonas Siparis. Projektą iš dalies finansavo Vilniaus miesto savivaldybė.

Spektakliai nemokami. Vietų skaičius labai ribotas, būtina išankstinė registracija telefonais 8 689 83689 ir 8 5 261 07 71.