Elektroninių sutartinių performansas

Elektroninių sutartinių performansas

Liepos 15 d. 19 val. muziejuje vyko unikalus renginys – elektroninių sutartinių performansas. Kviečiame pasmalsauti – dalinamės fotoreportažu iš renginio.

Elektroninės sutartinės – muzikinio ritmo performansas, kurio metu gerai atpažįstami senoviniai lietuvių liaudies instrumentai ir naujos technologijos nustebina netikėta tarpusavio sinteze.

Šimtmečiui skirto projekto iniciatoriai – muzikantas, grupės „Skamp“ narys Viktoras Diawara, skulptorius Mindaugas Tendziagolskis ir audiovizualinio meno kūrėjas Vaclovas Nevčesauskas atskleidžia naujas verpimo ratelių panaudojimo galimybes.

Pasitelkus naująsias technologijas verpimo rateliai susisieja su kompiuterių programa ir čia pat sukuriami muzikos garsai, kurie kuria neeilinę muzikinę patirtį, įtraukiančią į užburiančią kelionę laiku.

Unikalų pasirodymą vilniečiai ir miesto svečiai galėjo išvysti liepos 15 d., o jam pasibaigus, verpimo ratelius smalsuoliai gali pamatyti ir jais „išsiverpti“ savo sutartinę Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje iki liepos 28 d.

 

Projektą pristato menų fabrikas „Loftas“.

Muzikinio performanso ištrauką galite pamatyti čia.

Nuotraukų autorius Alan Ščerbakov: