G. Bulotaitės-Jurkūnienės akvarelės (taip pat ir virtuali paroda)

G. Bulotaitės-Jurkūnienės akvarelės (taip pat ir virtuali paroda)

Kviečiame aplankyti muziejaus galerijoje eksponuojamą Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės akvarelių parodą. Paroda veiks iki balandžio 30 d. Lauksime Jūsų!

„Energija ir dinamiškumu spinduliuoja dailininkės darbai. Menininkė eina grynosios klasikinės akvarelės keliu, nenaudoja kitų dažų. Visi darbai nulieti a la prima – užlietas sluoksnis vėliau nebekeičiamas. Įdomu ir tai, kad Giedrė niekada pieštuku nepiešia pasirinkto motyvo, o lieja iškarto kaip jaučia tuo metu. Tai sudėtingas procesas, reikalaujantis didelio meistriškumo. Turbūt taip gimė akvarelių skaidrumas, švari spalva. Nė viename darbe nepamatysime, pasak dailininkų, „užkankinto“ potėpio. Akvarelės nulietos ant šlapio popieriaus, todėl spalvų nutekėjimai sukuria formų minkštumo įspūdį. Vertinga akvarelininkės savybė yra ta, kad ji pasirenka tokį popieriaus lakšto formatą, kuriame puikiai gali atskleisti savo santykį su gamta. Akvarelės tarytum sudaro vieningą ciklą – jas vienija koloritas, kuris suteikia kūriniams didingumo ir kilnumo.“ (Romualdas Alekna)

„Surengusi keletą abstrakčios akvarelės parodų, pasirinkau pusiaukelę tarp objekto „portreto“ ir visiškai subendrinto vaizdo. Dvimačiame lakšte kuriu iliuzinę trimatę erdvę medžiams, pievoms, kalneliams ir kopoms. Vaizduojamus objektus subendrinu iki atpažįstamo simbolio – ženklo. Jie reikalingi kaip atramos taškai žvilgsniui scenoje, kurioje vyksta veiksmas. Kuriu erdvę vėjams, mintims, svajonėms, laimei, liūdesiui, ramybei ir tylai…  Stebėtojas, pajautęs, kad klaidžioja mano peizažuose, svajoja arba net jaučia, kad žino, kas slypi anapus miško, už kelio vingio ar kopos – tampa mano bendraautoriumi – kuria peizažą kaskart iš naujo pagal savo nuotaiką… Tuomet labai džiaugiuosi, kad pavyko neįpiršti žiūrovui savo jausmo ar minties, o palikau laisvą erdvę pojūčiams.“ (Giedrė Bulotaitė (Jurkūnienė)

Parodą apžiūrėti taip pat galite ir virtualiai: