I. Kavaliauskienės iliustracijos darbų paroda „Žvėriški atspindžiai“

I. Kavaliauskienės iliustracijos darbų paroda „Žvėriški atspindžiai“

Nuo balandžio 29 d. kviečiame užsukti į muziejaus galeriją susipažinti su „žvėriškais atspindžiais“ :). Iki gegužės 19 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje veiks Irenos Kavaliauskienės iliustracijos darbų paroda „Žvėriški atspindžiai“.

Autorė apie save:

„Gimiau 1979 m rugsėjo 29 d. Radviliškio rajone, Alksniupių kaime. Nuo 1998 metų gyvenu Vilniuje. Studijavau anglų kalbą.
Iš pradžių dirbau darbą, visiškai nesusijusį su menu ir kūryba. Darbas biure, nuo aštuonių iki penkių, erzinantis šefas su kvailais reikalavimais, šiltos solidarumo akimirkos su kolegomis. Kaip įprasta.
Bet man trūko. Ne toks mano planas, kirbėjo mintis galvoje. Pradėjau mokytis piešti – ir mano dienos ėmė palengva keistis. Įstojau į Justino Vienožinskio dailės mokyklą, trejus metus vakarais, metusi visus kitus darbus, po keletą valandų praleisdavau prie popieriaus lapo su pieštuku, teptuku ar plunksna rankoje. Mano bendramoksliams atrodė, kad man puikiai sekasi – aš
su jais nesiginčijau. 2018 metais baigiau J. Vienožinskio mokyklą. Esu laisvai samdoma menininkė.
Kai piešiu, jaučiu, kad darau kažką verto savęs. Paskutiniu metu mane domina personažai – gyvūnai. Jie žiūri į jus, nori pajudėti. Jie gimsta spontaniškai, eskizuojant, tačiau visi turi istoriją, kurią aš pati tik numanau, o kiekvienas žiūrovas gali įsivaizduoti, savo galvoje susukti animacinį filmą arba parašyti iliustruotą knygą.
Kartais paimu du – tris skirtingų spalvų pieštukus ir tris – penkias dienas piešiu kailį, spyglius, plunksnas. Mane domina įvairiausios piešimo technikos ir būdai. Šiuo metu daugiausiai piešiu sausa pastele, spalvotais pieštukais, anglimi.“

Irenos kurti personažai laukia jūsų žvilgsnių ir istorijų :).