Įdomybių magazinas-koncertas „Apsisprendžiau lietuve esanti!“

Įdomybių magazinas-koncertas „Apsisprendžiau lietuve esanti!“

Mielieji mūsų Bičiuliai, kviečiame į Kovo 11-ajai skirtą įdomybių magaziną-koncertą „Apsisprendžiau lietuve esanti!“

Bilietai: internetu
Data: 2024 kovo 11 d., 18:00 val.
Vieta: Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus svetainė (Pilies g. 40)

Teatras „Arbatvakariai“ bei Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus kviečia prasmingai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir lietuviškos spaudos atgavimo 120-ąsias metines. Šia proga kviečiame į Šlapelių namų svetainę, kurioje gerdami arbatą, prisiminsime iškilią asmenybę – Mariją Piaseckaitę-Šlapelienę – savo knygyno veikla ilgus metus skleidusią lietuvišką žodį Vilniaus krašte. Šiemet 120 metų sukanka ir Petro Vileišio įkurtam „Vilniaus žinių“ knygynui, kurio vedėja Marija dirbo ir buvo pirmojo lietuvių dienraščio „Vilniaus žinios“ gimimo liudininke.

Įdomybių magazino paslaptis atskleis ir neišgalvotas istorijas pasakos aktorius Kristijonas Siparis, muzikuos so listė Irena Zelenkauskaitė bei pianistė Lina Giedraitytė.

Koncerte skambės A. Kačanausko, Č. Sasnausko, M. Petrausko, B. Dvariono, M. K. Čiurlionio, A. Raudonikio, G.Jautakaitės ir kitų kompozitorių kūriniai.

„Įdomybių magazinas“ – tai unikalūs ir žiūrovų jau pamėgti renginiai, tarsi tikrų istorijų, daiktų, garsų, kvapų ir skonių saugykla. Žodis „magazinas“ (iš prancūzų kalbos „magasin“) turi net keletą reikšmių: tai istorinis atsargų sandėlis, atsarginė dėžė su korių rėmais avilyje, prietaiso ar aparato dėžutė/talpykla; tarpukaryje magazinu vadinome net krautuvę ar žurnalą… Mūsų magazinas – tai ne tik istorinių artefaktų, bet ir įdomių asmenybių kartoteka, apie kurias norisi pasakoti ir pasakoti. Vienos jų jums gal pažįstamos, kitos nepelnytai pamirštos, o apie kai kurias tikrai girdėsite pirmą sykį…

Organizatorius – Teatras „Arbatvakariai“, partneris – Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus.

Bilieto kaina 35 eurai. Vietų skaičius ribotas. Bilietai nekeičiami ir negrąžinami.