Japonų menininkų poros Yoshiko ir Tokio Maruyama tapybos darbų paroda ir instaliacija

Japonų menininkų poros Yoshiko ir Tokio Maruyama tapybos darbų paroda ir instaliacija

Sausio 20 d. muziejaus galerijoje buvo atidaryta menininkų poros Yoshiko ir Tokio Maruyama paroda, kur Yoshiko eksponavo savo tapybos darbus, o muziejaus rūsiuose Tokio sukūrė instaliaciją. Paroda truko iki vasario 7 d.

Tapybos parodą “Virsmas” sudaro piešiniai, parinkti taip, kad būtų susiję su įvairių gyvų būtybių išsilukštenimo, virsmo būsenomis.

Parodos idėja gimė, siekiant atspindėti žmonių, 2011 metais patyrusių žemės drebėjimą ir branduolinę avariją Japonijoje, pastangas pasikeisti, ar net persikeisti.

Menininkė samprotauja apie tai, kas glūdi žalio vikšro viduje lėliukės stadijoje, ir ieško paralelių su žmogaus vidiniu virsmu.

“Žinoma, kad lėliukės vidus virsta tiršta, skysta materija tam, kad žūstančios, nereikalingos ląstelės sukurtų naujas. Lėliukė atrodo, lyg būtų negyva. Ir tuomet įvyksta metamorfozė – ji tarsi atgimsta su nauju kūnu”, – teigė Yoshiko Maruyama.

Pasak jo, laikas “išsilukštenti” ateis ir mums. “Kaip drugeliai, kurie išskleidžia sparnus,mes siekiame gyventi, turėdami galią “atgimti”, skleistis, atsinaujinti. Mes taip pat trokštame rasti atitinkamus būdus savo įsivaizduojamomis galiomis keisti mus supantį pasaulį”, – sakė menininkė.

Tokio Maruyama savo kūrinį vadina instaliacija-veiksmu. Jis siekia perteikti erdvės, medžiagiškumo ir žmogaus kūno prigimtinį ryšį ir tarpusavio sąveiką.