K. Kazijevaitės knygos „Septynios kartos“ pristatymas

K. Kazijevaitės knygos „Septynios kartos“ pristatymas

Kviečiame į Kazimieros Kazijevaitės knygos „Septynios kartos“ pristatymą, gruodžio 1 d., 18 val. Jūsų lauks pašnekesiai apie Vilnių, senamiestį, literatūrą, įkvėpimą, gyvenimą… Taip pat skambės muzika – pianinu skambins Ausma Sakalauskaitė.

Kazimiera Kazijevaitė-Astratovienė gimė 1981 m. Vilniuje (gimtieji namai – Pilies g. 40, dabar – Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus). Yra baigusi lietuvių filologijos bakalauro studijas Vilniaus universitete, taip pat Lietuvos žurnalistikos centro rengtas Profesines žurnalistikos studijas. Verčia prozą ir poeziją iš anglų ir rusų kalbų. Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos (LLVS) narė nuo 2010 m. Nuo 2012 m. atstovauja LLVS Baltijos rašytojų taryboje (BWC) Visbyje (Švedija); 2015 m. tapo BWC pirmininke. 2016 m. debiutavo kaip poetė kultūros portale „Meno bangos“.

Kazimiera taip sako apie savo kūrybą: „Verčiu ir rašau tik dėl vienos priežasties – mane domina istorijos. Jos tarsi pačios mane susiranda: įsiskverbia į kiekvieną dieną ir akimirką, atsiskleidžia pačiomis netikėčiausiomis aplinkybėmis ir nebelieka nieko kito, tik jas užrašyti.“

„Septynios kartos“ – pirmoji Kazimieros prozos knyga, išėjusi 2016 m. rudenį. Už ją autorė apdovanota Kazimiero Barėno literatūrine premija. 

Ši premija įsteigta lietuvių išeivijos Didžiojoje Britanijoje veikėjų, kraštiečių Marijos ir Kazimiero Barėnų sumanymu paskatinti jauną gabų prozininką. 2016-ųjų laureatė vienbalsiai išrinkta iš keturių pretendavusių autorių.

Plačiau apie knygą taip pat galite paskaityti portalo „Bernardinai.lt“ straipsnyje.