Kinų menininko Dedong Zheng tapybos darbų paroda „Susivokti. Dar kartą“

Kinų menininko Dedong Zheng tapybos darbų paroda „Susivokti. Dar kartą“

Rugsėjo 29 d. buvo atidaryta kinų menininko Dedong Zheng tapybos darbų paroda „Susivokti. Dar kartą / Double awareness“.

Architektas, skulptorius, keramikas ir tapytojas Dedong Zhengas pristatė akrilinės tapybos darbus, 2016 m. nutapytus Vilniuje. Paroda vyko iki spalio 26 d.

Dedong Zheng, šiuo metu reziduojantis Lietuvos sostinėje kaip Vilniaus dailės akademijos vizituojantis profesorius, studijavo Pietryčių universiteto Meno institute Nanjinge ir 2010-aisiais jau Europoje, Berlyno menų universitete, apgynė architektūros mokslų daktaro disertaciją tema „Meno integracija: Rytų ir Vakarų kraštovaizdžio architektūros lyginamoji studija“. Dėsto Nanjingo Pietryčių universiteto Meno institute, taip pat yra šio universiteto Kraštovaizdžio ir turizmo instituto direktoriaus pavaduotojas. Dirbo kviestiniu profesoriumi Hanoverio Gottfriedo Wilhelmo Leibnizo universitete (Vokietijoje) ir Lihajaus universitete Betleheme (JAV). Kinetinio meno organizacijos (P. Korėja) ir Tarptautinio akademinės skulptūros centro (JAV) narys. Kinų menininkas specializuojasi miesto skultūros, kraštovaizdžio meno, keramikos srityse, pelnė reikšmingų tarptautinių apdovanojimų už kinetinio meno darbus.

Parodos „Double awareness / Susivokti. Dar kartą“ inspiracija tapo kūrybinė bičiulystė su poetu ir kolekcininku Edmondu Kelmicku, paskatinusi Dedong Zheng sugrįžti prie nuo vaikystės tobulintos tradicinės kinų tapybos patirties ir aktualizuoti ją dviejų kultūrų ir skirtingų menų pokalbyje.