Kultūros naktį muziejuje „Atminties žemėlapiai“

Kultūros naktį muziejuje „Atminties žemėlapiai“

Birželio 14-ąją Vilniaus gatvėse ir erdvėse vyks „Kultūros naktis“. Atkeliavę iki Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus toliau žemėlapis jus nuves į praeitį. Nuo 19 val. prasidėsiantys renginiai bus skirti tremtiniams atminti.

Visa „Atminties žemėlapių“ programa:

19:00-23:00 (Muziejaus kiemelis) Simboliniame žemėlapyje žymėsime tremties vietas, prisiminsime savo tėvus, senelius, gimines ir artimuosius bei jų tremties istorijas, vaišinsimės tradicine Šlapelių arbata.

19:00-23:00 (Muziejaus rūsys) Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus dokumentinių filmų ciklo „Lagerių moterys“ (Adelė Dirsytė, Stefanija Ladigienė, Nijolė Sadūnaitė, Anastazija Kanoverskytė ir Jadvyga Bieliauskienė), filmų „Tuskulėnų paslaptis“ ir „NKVD Lietuvoje (1940–1941 m.). Teroro imperijos kūrimas“ peržiūra.

19:00-20:00 (Muziejaus rūsys) „Neužmiršk, atmintie!“. Partizanų dokumentiniai liudijimai. Dalyvauja aktoriai Saulius Sipaitis ir Pranas Zaremba.

20:30-22:30 (Muziejaus rūsys) Naktiniai pogrindžio skaitymai iš Rimanto Kuprio knygos „Saugoti amžiams. Mūsų šeimos tremties istorija“. Dalyvauja knygos autorius, aktoriai Eglė Tulevičiūtė ir Kristijonas Siparis, dainininkės Loreta Šlekienė ir Audronė Kazlauskienė.

Pridedame nuotraukas iš renginio: