Kultūros nakties renginiai muziejuje

Kultūros nakties renginiai muziejuje

Birželio 17 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje nuo 20 iki 24 val. vyko net keli renginiai: lėlių teatras „Lėlių opera“, ekstremalus muzikinis perskeliojimas „Bėk, Don Žuanai, bėk“ ir mados dizainerių meninė instaliacija „JUODA/BALTA“.

Muziejaus galerijoje buvo vaidinami menininkių iš Italijos (Roma) specialiai „Kultūros nakčiai“ parengti muzikiniai lėlių spektakliai „Lėlių opera“. Galerijoje buvo demonstruojamas lietuvių kalba įgarsintas filmas „La Casa Dei Buratinni“, pristatantis įžymią italų teatro dailininkę, lėlininkę ir kolekcininkę Mariją Signorelli (1908–1992). Spektaklius pristatė Marijos Signorelli dukterys Giuseppina ir Maria Letizia Volpicelli. Daugiau paskaitykite portalo delfi.lt straipsnyje čia bei žurnalo „Literatūra ir menas“ žurnalistės Agnės Pulokaitės apžvalgoje čia.

„Lėlių opera“ – tai jungtinis menininkių iš Italijos (Roma), VšĮ „Meno ekspansija“ bei Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus projektas.

22 val. muziejuje vyko dar vienas įvykis – ekstremalus muzikinis perskeliojimas „Bėk, Don Žuanai, bėk“. Kompozitoriaus W. A. Mozarto garsiosios operos inspiruotas muzikinis žaidimas, kuriame kviečiami dalyvauti (bėgti kartu su Don Žuanu, nuo jo ir paskui jį) visi operos ir aštrių pojūčių mėgėjai. Daugiau informacijos: www.lmta.lt.

Visą naktį muziejaus kiemelyje buvo eksponuojama mados dizainerių Tomo Baranausko ir Ingos Jurkevičiūtės meninė instaliacija „JUODA/BALTA“.