Lama Nima statys smėlio mandalą Išlaisvintojai Tarai

Lama Nima statys smėlio mandalą Išlaisvintojai Tarai

Birželio 7–16 d. Tibeto vienuolis Lama Nima statys smėlio mandalą Išlaisvintojai Tarai. Mandala bus statoma Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40, Vilnius) nuo 10 val. iki 19:30 val. Kviečiame apsilankyti.

Mandala – tai apskritimo ar kvadrato formos kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę ar kosminę tvarką. Ji gali būti piešta ant medžiagos ar supilta iš spalvoto smėlio kaip ši. Pastačius smėlio mandalą, ji iš karto yra sunaikinama norint pabrėžti materialaus pasaulio laikinumą.

Taros smėlio mandala vaizduoja didžiulius rūmus. Tibetiečiai sako, kad pakanka pažvelgti į mandalą bent vieną kartą, kad galėtum atsikratyti baimių, ligų, blogų minčių, įgyti teigiamą energiją. Mandala harmonizuoja erdvę ir santykius tarp žmonių. Mandalos pastatymas yra ir mokslas, ir menas, kurį vienuoliai studijuoja daugelį metų. Mandaloje nėra nieko atsitiktinio ar nereikalingo: viskas griežtai atitinka kanonus, užrašytus šventuose tekstuose.

Tara yra susijusi su atjautos veiksmu. Ji visados pasirengusi padėti ir tai simbolizuoja nuleista nuo lotoso sosto dešinė jos koja, lyg ji būtų pasirengusi tuoj pat bėgti į pagalbą.

Į Tarą kreipiamasi kaip į visų nuramintoją, kaip į gynėją, greitai atsiliepiančią į pagalbos prašymą, skleidžiančią besąlyginę meilę ir atjautą visoms gyvoms būtybėms, kurią galima palyginti su motinos rūpinimusi savo vaikais.

Susitelkimas į Motinos Taros mandalą puikiai tinka meditacijoms, išsivadavimui nuo streso ir mentalinių problemų. Tara padeda sutikti gyvenimo partner ar partnerę ir saugo namų židinį. Ji padeda šeimos laimei, gydo nevaisingumą. Žmogus, kuris skaito Taros mantrą, panaikina visas kliūtis, pašalina baimes ir pasiekia norų išsipildymą, darydamas gerus darbus.

Smėlio mandalos statymo metu Jūs galite aukoti smilkalus ir šviesą. Tai sustiprins jūsų ryšį su Taros Mandala ir suteiks palaiminimą.

Plačiau apie Lamą Nima:
Lama Nima nuo 12 metų studijavo sūtras ir tantras, Abhidharmą. Mokėsi pagal Lamų Kagju ir Nigma metodikas pas tokius realizuotus mokytojus kaip Thrangu Rinpočė, Situ Rinpočė, Čiokji Nyima Rinpočė.
Lama Nima inicijuotas medicinos ir ezoterinių ritualų mokymams, intensyviai praktikuoja meditacijas, kurios išlaisvina protą nuo baimės ir mentalinio užsiteršimo.
Išsiskirdamas geraširdiškumu, sąmonės švara, 2000 m. Lama Nima buvo išsiųstas į šiaurinę Indiją studijuoti tradicinės Tibeto medicinos. Sėkmingai užbaigęs mokslus ir po trejus metus trukusių intensyvių praktikų, Lama Nima išmoko panaikinti subtiliąsias ligų priežastis. Šešerius su puse metų praleido atsiskyrimuose.

Užsiregistruoti audiencijai ir konsultacijai sveikatos klausimais pas Lamą Nima galima telefonu: +370 645 79512.

Organizuoja VšĮ „Dharmachakra centras“