M. J. Jociutės stilizuoto istorinio kostiumo ekspozicija

M. J. Jociutės stilizuoto istorinio kostiumo ekspozicija

Kviečiame apsilankyti Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus Rūsio galerijoje atidarytoje parodoje – Marijos Jonos Jociutės stilizuoto istorinio kostiumo ekspozicijoje „Be žodžių“. Paroda vyks iki 2023 m. sausio 8 d. Lauksime Jūsų!

„Man nebuvo lengva šiame gyvenime „įsižeminti“ (visais laikais menininkas likdavo socialinėj askezėj). Todėl mieliau pasilikdavau savo virtualiame pasaulyje. Vis žaidžiau su žmonijos istorija tą savo „The Queen‘s gambit“, kaip buvo ir būtų, jei nebūtų buvę… Priežasties-pasekmės ir artima-tolima minties judesio strategija-tai mano tema. Į viską galima pasižiūrėti iš visų pusių. Todėl kiekvienas istorijos vingis ir asmenybė – tai briliantas su daugeliu briaunų. Reikėjo ne tik giliai nerti, bet atsinešti iš ten stilizuotą ir „sutrauktą“ (suspaustą) variantą, kurį mūsų materiali akis aprėptų. Visi semiamės įkvėpimo iš to paties šaltinio, vieni jį sudeda į eiles, muziką, šokį, dainą, kiti – į teatrą ar paveikslą, aš kūriau istorinį kostiumą ir fotografiją. Nes, jei nebūtų meno, ar bereiktų žodžių jam aprašyti… Šioje parodoje eksponuoju tik keletą kūrinių (kompozicijų) dėl vietos stokos. Liečiu tik keletą temų: gilieji viduramžiai, jėgos Mongolija, rožinis Marijos Antuanetės rokoko, puošnusis Belle Epoque per secesiją į Modiljanį ir apjungiantį Art Deco“.

Marija Jona Jociutė

Lietuvos parfumerė Laimė Kiškūnė su Yotshiutee sukūrė pirmuosius lietuvio dizainerio kvepalus „Kalinichta“. Todėl paroda kvepia Laimės „Pilnaties lašu“ (UNDAPRISCA).

Nuotraukos ekspozicijoje – Modesto Ežerskio, Viktoro Trublenkovo ir Erikos.