Menininkų iš Islandijos ir Japonijos dueto instaliacijų paroda

Menininkų iš Islandijos ir Japonijos dueto instaliacijų paroda

Rugpjūčio 11 d. buvo atidaryta dviejų menininkų – Ásta Vilhelmína Guðmundsdóttir ir Takuya Komaba bendra paroda. Tai trečiasis šių menininkų iš Islandijos ir Japonijos bendras projektas.

FluctuationDviejų menininkų – islandės Ásta Vilhelmína Guðmundsdóttir ir japono Takuya Komaba – bendradarbiavimas prasidėjo prieš kelerius metus Japonijoje, kur jie Abiko miškuose sukūrė bendrą kūrinį „Svyravimai“. Siūbuojančios medžių šakos, pro lapiją besiskverbiančių saulės spindulių virpesiai, vėjo šnaresys – visa gyvybės kvėpavimo pilna aplinka tapo tarsi plūduriavimas ramiuose okeano vandenyse.

Praėjusiais metais Ásta Vilhelmína Guðmundsdóttir ir Takuya Komaba Tokijo galerijoje „Ano ano“ sukūrė bendrą darbą  „Raibuliavimas“ – oazę, atsiradusią skurdžioje ir beasmenėje Tokijo miesto dykumoje.

Šį kartą menininkai susitiko kurti Lietuvoje, Vilniaus Senamiestyje.

RipplingIslandija ir Japonija, kaip valstybės, geografiškai yra labai toli viena nuo kitos, tačiau abiejų šalių žmonės, iki šiol labai stipriai suvokiantys save salų gyventojais – turi daug bendra. Kaip ir šiuos du menininkus labai glaudžiai siejantis animistinis gamtos garbinimas.

Daugiau apie menininkus: www.astaclothes.com; www.seedofawareness.blogspot.jp