Naujas arbatvakaris „Gėlyno taika“

Naujas arbatvakaris „Gėlyno taika“

Mielieji, minėdami kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – kviečiame į dar Jums nematytą spektaklį „GĖLYNO TAIKA“! Tai pasakojimas apie iškilų išeivį, advokatą, rašytoją, vertėją, visuomenininką Nadą Rastenį (1891–1980).

Spektakliai vyks 2022 m. kovo 11 ir 12 d., 17 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje. Visos už arbatvakarių bilietus surinktos lėšos bus skirtos aukai nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje paremti. Kviečiame aktyviai registruotis, vietų dar yra!

Spektaklio režisierė – Eglė Tulevičiūtė
Vaidina – Kristijonas Siparis
Grimo dailininkė – Dalia Jovaišienė
Spektaklio konsultantai – kultūros projektų koordinatorė Renė Jakubėnaitė, poetė Vitalija Bogutaitė (JAV), žurnalistas, visuomenininkas Juozas Gaila (JAV)
Spektaklio organizatorius – Teatras „Arbatvakariai“
Spektaklio partneriai – Asociacija „Ignalinos kraštiečių klubas“, BĮ Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus

Bilieto kaina 35 eurai. Pirmiausiai kviečiame registruotis telefonu 8 689 83689. Tik sulaukę registracijos patvirtinimo, atlikite mokėjimą. Mokėjimo instrukcija: Bankinis pavedimas. Gavėjas: KRISTIJONAS SIPARIS. Sąskaitos numeris: LT267044000414623320. Mokėjimo paskirtyje nurodykite: RENGINYS 2022 03 11 arba RENGINYS 2022 03 12.

Dėmesio, bilietai negražinami! Jei renginys neįvyksta dėl organizatoriaus kaltės – pinigus pervesime atgal į jūsų sąskaitą.

„Iškeliavęs į platųjį pasaulį, suradau daug raštų parašyta apie Ari – Aries – Arėjus – Artojus. Priešistoriniais laikais žemės dievai, dievaičiai ir dievuliai valdė pasaulį. Paskui atsiradęs gudragalvis žmogus, kuris išmokęs arti ir daugiau maisto pagaminti. Artojai buvę žemesni už dievus bet aukštesni už žmones. Su laiku artojai tapę artistais, artizanais ir aristokratais. Visi, mokantys ką gero arba naujo padaryti žmonės, tapę artistais, artistais savo amato. Taigi, artojai buvo pirmieji artistai…“
Nadas Rastenis

Nadas Rastenis gimė 1891 m. sausio 16 d. Stagalėnų k., Linkmenų sen., Ignalinos r. 1911 m. emigravo į JAV. 1924 m. baigė teisės studijas Bostono universitete, vertėsi advokatūra. Buvo aktyvus išeivijos lietuvių visuomeninio gyvenimo dalyvis, vaidino ir dainavo Miko Petrausko operetėse. Padėjo kurtis ir burtis lietuvių pabėgėliams JAV po II pasaulinio karo. Nuo 1917 m. skelbė savo kūrybos eilėraščius lietuvių spaudoje. Angliškai pradėjo eiliuoti 1922 m. Išrinktas tarptautinio poetų sambūrio (United Poets Laureate International) nariu. 1924 m. vedė dainininkę Julę Baltrukonytę. Abu uoliai veikė Baltimorės „Dainos“ chore. Vienas pirmųjų JAV pradėjo versti lietuvių poeziją į anglų kalbą. 1934 m. išvertė A. Baranausko „Anykščių šilelį“, 1938 m. K. Donelaičio „Metus“. Taip pat V. Kudirkos „Tautišką giesmę“, P. Vaičaičio, Maironio, V. M. ykolaičio -Putino, J. Tysliavos, K. Bradūno eilėraščius. Išgarsėjo 1955 m. išleidęs savo eilėraščių rinkinį „Trijų rožių šventė“, kurį pats ir iliustravo. 1969 m. paskelbtas Marilando valstijos poetu laurėtulaureatu . 1941 m. parašė ir išleido romaną „Karo prakeikimas“. 1966 m. už jį autoriui buvo įteiktas laurų vainikas, o 1967 m. N. Rastenis buvo pristatytas Nobelio Taikos premijai gauti. Mirė 1980 m. gegužės 10 d. Baltimorėje, JAV.