Paroda, nuotraukos ir vaizdo įrašai, skirti M. Šlapelienės 140-ajam jubiliejui

Paroda, nuotraukos ir vaizdo įrašai, skirti M. Šlapelienės 140-ajam jubiliejui

Birželio 5 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje vyko šventiniai renginiai, skirti pagerbti Lietuvos istorijai nusipelniusios asmenybės – Marijos Šlapelienės 140-ąjį jubiliejų. 

Ta proga muziejuje buvo surengta nuotolinė vaizdo transliacija, per kurią šalies istoriją ir kultūrą branginantys žmonės galėjo stebėti vykusius renginius. Iš muziejaus langų – buvusių Marijos namų – pasipylė žiedlapių lietus, kurį lydėjo gyva smuiko melodija, buvo rodomas specialiai šiai progai sukurtas filmas, nukeliantis į vietas, kur prabėgo Marijos jaunystė. Kviečiame žiūrėti ir prisiminti kartu.

Autorė Lina Krasnovaitė-Siparienė šalia savo kūrinio.

Autorė Lina Krasnovaitė-Siparienė šalia savo kūrinio.

Visą birželio mėnesį muziejaus galerijoje dar veiks Marijos gyvenimą primenanti fotografijų paroda bei visame pasaulyje unikalaus papuošalo ekspozicija. Iš pačios Marijos Šlapelienės nusikirptų ir išsaugotų plaukų sruogų menininkai Lina Krasnovaitė-Siparienė ir Kristijonas Siparis, naudodami senovinę plaukų juvelyrikos technologiją, sukūrė nepakartojamą dirbinį. Kaklo papuošalas kupinas simbolikos ir turi stiprią energetiką.

Net patyrusiam juvelyrui, žiūrint į kūrinį sunku nežinant atspėti, iš ko jis pagamintas.

Papuošalas, kaip ir dera tokiai sakraliai materijai kaip žmogaus plaukai, įrėmintas senovinės ikonos kiote (rėme).

Kūrinį apžiūrėti reiktų iš visų pusių. Kabančios knygelės nugarėlės viduje – fragmentas, iškirptas iš tuščio lapo su pačios Marijos Šlapelienės ranka rašytais žodžiais „M. Šlapelienės atminimai“.

Renginiu ir paroda susidomėjo Lietuvos nacionalinė televizija. Kviečiame pasižiūrėti jų parengtą informaciją ir reportažą internete.

Taip pat kviečiame skaityti išsamų dienraščio „Draugas“ parengtą straipsnį apie renginį.

Šventės organizatoriai – teatras „Arbatvakariai“ bei Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus.