Pavasarį muziejuje – arbatvakariai „GYVO ŽALIO“

Pavasarį muziejuje – arbatvakariai „GYVO ŽALIO“

Žiūrovų pageidavimu į Marijos ir Jurgio Šlapelių namą-muziejų sugrįžta arbatvakaris. „GYVO ŽALIO“! Balandžio 4, 5 ir 7 d. Bilietai tirpsta labai greitai.

Arbatvakaryje „Gyvo žalio“ tarpukario, karo ir pokario Vilnių regime vaikų, augusių to meto lietuviškose prieglaudose, akimis. Nors arbatvakario herojai apie skaudžius įvykius pasakoja su humoru, tačiau vaikiški juokai čia daug ką slepia tarp eilučių… Prisimenamos iškilios ir lietuvių tautai nusipelniusios asmenybės – kunigai Pranas Bieliauskas ir Kristupas Čibiras, tautos patriarchas daktaras Jonas Basanavičius, kompozitorius Julius Sinius, žurnalistas Vincas Uždavinys, visuomenininkė Emilija Vileišienė, skautas Pranas Žižmaras ir daugelis kitų.

Arbatvakariai – tai tokie XX a. pradžioje lietuvių rengti slapti ar pusiau slapti susibūrimai, kur buvo dainuojamos lietuviškos dainos, šokami tautiniai šokiai, vyko susipažinimai ir suartėjimai. Visi šie lietuviški vakarai buvo gausiai lankomi, turėjo didžiausią pasisekimą.

Arbatvakaris „Gyvo žalio“ kurtas remiantis Gražinos Mareckaitės knygos „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“ novelėmis bei Kęstučio Makariūno ir Juliaus Siniaus šeimų atsiminimais.

Idėjos autorė ir režisierė – Eglė Tulevičiūtė. Arbatvakaryje vaidina: Virginija Kuklytė, Šarūnas Gedvilas, Kristijonas Siparis.

Bilietai į balandžio 4 d. spektaklį.

Bilietai į balandžio 5 d. spektaklį.

Bilietai į balandžio 7 d. spektaklį.