Poezijos ir muzikos improvizacijų spektaklis pagal H. Radausko eiles „Gėlė pasakė vėjui…“

Poezijos ir muzikos improvizacijų spektaklis pagal H. Radausko eiles „Gėlė pasakė vėjui…“

Spalio 18 d. muziejuje vyko poezijos ir muzikos improvizacijų spektaklis pagal Henriko Radausko eiles „Gėlė pasakė vėjui…“. Improvizavo aktorė Dalia Rasa Jankauskaitė ir džiazo muzikantas Vytautas Labutis (saksofonas).

Tai buvo pirmasis renginys, kuriuo muziejuje pradedamas tęstinis išeivijos literatūriniam palikimui skirtas vakaronių ciklas „Išėjusiems – sugrįžti“. Šiuo projektu sieksime priminti, pagarsinti ir pasidžiaugti lietuvių išeivijos kultūros lobynu – rengsime vakarus, kuriuose skambės Liūnės Sutemos, Henriko Nagio, Henriko Radausko, Jono Aisčio, Tomo Venclovos, Jono Meko, Jurgio Blekaičio (100 metų), Vitalijos Bogutaitės, Alfonso Nykos-Niliūno, Lidijos Šimkutės, Julijos Švabaitės ir kt. kūryba. Išeivijos poeziją ir prozą skaitys aktoriai Liubomiras Laucevičius, Egidijus Stancikas ir Dalia Jankauskaitė, kuri yra parengusi kelias dešimtis poezijos programų. Projekte „Išėjusiems – sugrįžti“ dalyvaus ir profesionalūs muzikantai – saksofonininkas Vytautas Labutis, kompozitorius ir muzikantas Arūnas Kulikauskas, fleitininkas Andrius Radziukynas, birbynininkas Kastytis Mikiška ir kiti.

Lapkričio mėnesio literatūrinis vakaras bus skirtas Mariaus Katiliškio kūrybai. Sekite mūsų naujienas tinklalapyje ir Facebook paskyroje.

Kviečiame ir Jus prisidėti prie renginio įgyvendinimo – skleisti žinią apie jį, dalyvauti diskusijose ar kt. Mielai priimtume idėjas bei pasiūlymus pristatyti Jūsų pageidaujamus autorius. Toks bendradarbiavimas būtų įdomus ir naudingas JAV ir kitose pasaulio šalyse gyvenantiems lietuviams, kuriems tai galėtų būti gera proga pasidalinti savo mintimis ir jausmais tėvynėje. Taigi, kviečiame tapti šio projekto partneriais ir bendraautoriais.

Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus administracija
Pilies g. 40, Vilnius; 2610771; 8 686 34622
el. paštas: slapeliumuziejus@gmail.com