Sofijos Romer debiutinė paroda „Fazė“

Sofijos Romer debiutinė paroda „Fazė“

Iki liepos 22 d. buvo galima aplankyti Sofijos Romer – garsios Romerių šeimos palikuonės – debiutinę parodą “Fazė” Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus galerijoje.

Londone gimusi dvidešimtmetė Sofija Romer turi Amerikos ir Lietuvos pilietybę. 2015-aisiais tiesioginė kunigaikščio Gedimino palikuonė Sofija kartu su broliu ir mama ištyrinėjo savo lietuviškąsias šaknis bei protėvių gimtąjį kraštą kelionės po Lietuvą metu.

“Likau pakerėta Lietuvos kultūra ir simbolika, kuri paveikė mano meninę estetiką. Savo kūrinyje “Šventyklos” panaudojau gintarą – tai lėmė įspūdžiai iš Baltijos regiono. Gintaras man siejasi su išsaugojimu, ilgaamžiškumu ir vertybiškumu. Šios temos atsispindi ir mano kūryboje bei parodoje “Fazė”, – sakė Sofija Romer.

Chemijoje žodis “fazė” reiškia procesą, kurio metu cheminė medžiaga gali pakeisti savo būvį į kietą, skystą arba dujas. Lankasterio universitete (Didžioji Britanija) Sofija studijuoja taikomąją dailę su chemija. Nors mergina užaugo puoselėdama meilę menui, ji nesvarstė sieti savo karjeros su kūryba, kol Rod Ailendo dizaino mokykloje (JAV) neišbandė iliustravimo. Nuo tada jos dėmesį patraukė skulptūra. Jos kuriami darbai šioje srityje yra konceptualūs, provokuojantys mąstyti bei vizualiai intriguojantys.

Nuotraukos iš parodos atidarymo: