Sostinėje skambės Vilniaus ir Gdansko miestų draugystės garsai

Sostinėje skambės Vilniaus ir Gdansko miestų draugystės garsai

Rugsėjo 7–9 d. ir 14–15 d. Gdanską ir Vilnių sujungs bendras muzikos mainų projektas, kuriame savo kūryba džiugins žymiausi lenkų ir lietuvių muzikos atlikėjai.

Vilnių ir Lenkijos uostamiestį Gdanską vienija ne tik geografinė padėtis bei istorinė patirtis, bet ir gilios kultūrinės tradicijos. Nuo 2003 m. šie itin draugiškus santykius palaikantys miestai puoselėja kultūrinius mainus. Šiemet rugsėjo pradžioje Gdanske jau penkioliktą kartą vyks kasmet tūkstančių žiūrovų sulaukiantis festivalis „Vilnius Gdanske“.

Rugsėjo 7–9 d. unikalios viduramžių architektūros ir ypatingos auros Gdansko senamiestyje Vilniaus muzikantai pristatys savo kūrybą.

Gdanske prasidėjęs projektas po savaitės persikels į Vilnių. Taip nuo 2012 m. šie miestai dalijasi menine patirtimi ir plačiąją publiką kviečia iš arčiau susipažinti su dviejų kaimyninių šalių kultūra.

Šiemet į bendrą lenkų ir lietuvių menininkų muzikos projektą „Gdansk Vilnius Free Culture“ vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami rugsėjo 14–15 d.

Rugsėjo 14 d. 16.00 val. Vinco Kudirkos aikštėje išgirsime jungtinį tarptautinį pripažinimą pelniusio lenkų smuiko virtuozo ir kompozitoriaus Michalo Jeloneko bei lietuvių ekspresyviosios folkloro grupės „Žalvarinis“ koncertą. Jame skambės modernios lietuvių liaudies dainų interpretacijos, įvairių muzikos stilių deriniai.

19.00 val. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje. Šiuolaikinę klasikinę muziką atliks lenkų styginių kvartetas „NeoQuartet“. Muzikantai Karolina Piątkowska-Nowicka (smuikas), Paweł Kapica (smuikas), Michał Markiewicz (smuikas), Krzysztof Pawłowski (violončelė) yra šiuolaikinio meno entuziastai, šiuolaikinę klasikinę muziką jungiantys su elektronika ir vaizduojamaisiais menais. Jie bendradarbiauja su šiuolaikiniais kompozitoriais ir pristato juos plačiajai auditorijai. Taip pat koncerte pasirodys neįprastos ir energingos etnomuzikos atlikėjai grupė „Banda Nella Nebia“.

Antrąją festivalio dieną rugsėjo 15 d. 18.30 val. Vinco Kudirkos aikštėje pasirodys 2016 m. įkurta lenkų elektroninės muzikos grupė „Marsebo“, savo pasirodymuose naudojanti originalias temines kaukes, ir 2009 m. susibūrusi vilniečių regio ir dabmuzikos grupė „Ministry of Echology“. Pastaroji iš pradžių savaip aranžavusi klasikinius regio ir dabmuzikos kūrinius, vėliau ėmė eksperimentuoti, kurti originalias kompozicijas ir ieškoti savo stiliaus. 2014 m. išleistą debiutinį albumą „Notes & Quotes“ pristatė sausakimšuose koncertuose Lietuvos didžiuosiuose miestuose bei vasaros festivaliuose, taip pat Prancūzijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje.

PROGRAMA

Rugsėjo 14 d., penktadienį, 16.00 val.
Scena prie Vinco Kudirkos aikštės
MICHAL JELONEK + ŽALVARINIS

Rugsėjo 14 d., penktadienį, 19.00 val.
Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30
NEO QUARTET, BANDA NELLA NEBBIA

Rugsėjo 15 d., šeštadienį, 18.30 val.
Scena prie Vinco Kudirkos aikštės
MARSEBO + MINISTRY OF ECHOLOGY

Įėjimas į visus Gdansko kultūros dienų Vilniuje renginius nemokamas.