S&P Stanikas paroda-projektas „Dvigulė lova“

S&P Stanikas paroda-projektas „Dvigulė lova“

Spalio 18 d. – lapkričio 28 d. muziejuje buvo eksponuojamas Svajonės ir Pauliaus Stanikų (S&P Stanikas) projektas „Dvigulė lova“, kurį kuravo Kęstutis Šapoka.

Trumpai apie Svajonės ir Pauliaus Stanikų projektą:

Projekte „Dvigulė lova“ Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje/galerijoje, Stanikai savaip „perpasakojo“ kraupią Libijos diktatoriaus Gadaffi`o baigties istoriją, koncentruodamiesi ties jo dukros Ayesha`os Gadaffi likimu, kruvino sukilimo fone. Šią istoriją masinės komunikacijos priemonės pavertė nepaprasto estetinio paveikumo istorija, įgaunančia net biblinių motyvų. Būdama nėščia Ayesha bėgo nuo sukilėlių susidorojimo į Alžyrą ir, sugebėjusi išvengti kraupios mirties, tremtyje pagimdė dukrą.

Medijose gausu Ayesha`os Gadaffi auksinės sofos, aptiktos sukilėlių nusiaubtuose jos rūmuose, nuotraukų. Tai inspiracija Stanikų projekto pavadinimui. Menininkai kvazi-biblinę Ayesha`os Gadaffi istoriją metaforizuoja ir abstrahuoja iki bendražmogiškų, pamatinių Gyvenimo, Mirties prasmės ar beprasmybės, klausimų.

Projektas „Dvigulė lova“ rengtas ir pritaikytas specialiai Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus pirmo aukšto ir rūsio erdvėms.