„Su-Menėk“ Šlapelių muziejuje: paroda „Mediniai sapnai“

„Su-Menėk“ Šlapelių muziejuje: paroda „Mediniai sapnai“

Tradiciškai vasarį prasideda Vilniaus miesto akcija „Su-Menėk“, kurioje dalyvauja Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerija su Šlipo & Alvio paroda „Mediniai sapnai“. 

Ši paroda – tai dviejų menininkų ir jaunystės draugų – tapytojo ir skulptoriaus – antras bendras kūrybinis projektas.

Alvydas Vadapalas (Alvis) jau daug metų gyvena mediniame name šalia Vilniaus. Drožinėja skulptūras ir kitokius medinius objektus.

Alvio skulptūros turi savitą stilistiką, kurios nesumaišysi su kitais autoriais. Tai labai subtiliai šnabždantys mediniai angelai. Namas naktimis dūsauja, o angelai šnabždasi ir mus panardina į medinių sapnų pasaulį.

Artūras Šlipavičius (Šlipas) – dailininkas, jau daug metų kuriantis paveikslus ant ąžuolinių lentų. Jo darbai išsiskiria savo koncepcija ir unikalumu. Pirmieji Šlipo darbai buvo sukurti ant ąžuolinių lentų, kurias parsivežė iš Žemaitijos, Alsėdžių miestelio. Ten gyveno jo senelis ir močiutė. Senelis droždavo buožes šautuvams. Šlipo ąžuolinių kūrinių „dūsavimus“ pastebėjo ir Italijos meno akademija, ir žurnalas Effetto Arte. Italai pamėgo Šlipo ąžuolinius objektus, todėl jie yra įtraukti į meno katalogus.

Abudu menininkai žino, kad medis gyvas ir dažnai dūsauja, gyvena kartu su savo sapnais ir vilioja kūrybiniam judesiui.

Paroda vyks nuo vasario 1 d. iki vasario 25 d. Lauksime jūsų.