Ukrainiečio D. Movchan paroda persikelia į virtualią erdvę

Ukrainiečio D. Movchan paroda persikelia į virtualią erdvę

Muziejaus galerijoje iki liepos 24 d. veikė ukrainiečių menininko Danylo Movchan akvarelių paroda „Karas Ukrainoje“. Nuo šiol parodą galima aplankyti virtualioje erdvėje.

Paroda „Karas Ukrainoje“ – Lvive veikiančios meno galerijos „Green Sofa“ ir mūsų muziejaus bendras projektas, kurio tikslas – ne tik skleisti žinią apie Ukrainos meną, bet ir padėti karo naikinamai šaliai ir pagelbėti jos žmonėms.

Ragindami lietuvius „nepriprasti“ prie karo ir nenustoti aukoti bei siekdami surinkti kuo daugiau lėšų Ukrainą ginantiems kariams, liepos 20 d. muziejaus galerijoje rengėme labdaros akciją. Buvo galima įsigyti parodoje eksponuojamų darbų atspaudus su autoriaus parašu ir galerijos „Green Sofa“ antspaudu.

Danylo Movchan – profesionalus menininkas, nuo 2006 m. dirbęs išimtinai sakralinio meno srityje. Po vasario 24 d., Rusijai užpuolus Ukrainą, menininkas pradėjo kurti minimalistines simbolines akvareles – savotišką karo baisybių ir tragedijų dienoraštį.

Danylo Movchan: „Pasaulyje nėra tokių spalvų, kuriomis būtų galima perteikti šią tragediją. Nėra ir žodžių, kuriais būtų galima apibūdinti mūsų patiriamą skausmą. Gyvenimas karo akivaizdoje užpildė mano pasaulį nepakeliamu nerimu. (…) Nebegaliu tapyti ikonų. Mano sieloje nebėra ramybės ir taikos, kad kurdamas galėčiau ir toliau šlovinti Dievą“.