V. Kalinausko paroda „Belaukiant gimtadienio…“

V. Kalinausko paroda „Belaukiant gimtadienio…“

Kviečiame Jus kovo 14 d., 18 val. į Vytauto Kalinausko (1928–2001) parodos „Belaukiant gimtadienio…“ atidarymą, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40).

Paroda, kurioje eksponuojami mišria technika sukurti autoportretai, triptikas „Bandymas išsiaiškinti“ ir visas pulkas hampelmanų. Ši paroda – tarsi įvadas ar „apšilimas“ prieš rudenį įvyksiančią didelę menininko jubiliejinę parodą (lapkričio 9 d. švęsime Vytauto Kalinausko 90-metį).

Prieš dešimtmetį, minint dailininko 80-ąjį gimtadienį, Vilniaus Rotušėje buvo surengta retrospektyvinė paroda, kurioje eksponuoti ir taip autoriaus mėgti koliažai, ir grafikos atspaudų ciklai, knygų iliustracijos.

Vilniaus dailės institute įgytos grafiko specialybės renesansiškai Vytauto Kalinausko asmenybei nepakako – jis tapė, kūrė scenografiją dramos, operos ir baleto spektakliams, kino ir televizijos filmams (Vytauto Žalakevičiaus režisuotiems „Niekas nenorėjo mirti“, 1965 m. ir „Atsiprašau“, 1982, Jono Vaitkaus režisuotam „Zodiakas“, 1986 m. ect.), o paskutiniais gyvenimo metais susidomėjo naujosiomis medijomis, jį ypač domino instaliacijos ir videomenas.

Jaunesnės kartos meno kritikas Jonas Valadkevičius yra pažymėjęs, kad „(…) šio menininko biografija vingiuoja neįprastais XX a. lietuvių dailei keliais ir prieštarauja jau funkcionuojančio „tyliojo modernizmo“ esminiams teiginiams. Nepaisant to, kad Vytauto Kalinausko gyvenimo trajektorija sutampa su „tyliojo modernizmo“ atkarpa, menininkas viename savo interviu nesutiko būti vadinamas modernistu.

Paroda Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje vyks iki balandžio 1 dienos.

Galerijos darbo laikas: trečiadieniais–šeštadieniais nuo 11 val. iki 17 val., sekmadieniais – nuo 11 val. iki 16 val.