Vlado Kančiausko jubiliejinė paroda „Atplaukęs laivas“

Vlado Kančiausko jubiliejinė paroda „Atplaukęs laivas“

Lapkričio 25 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje buvo atidaryta skulptoriaus Vlado Kančiausko (1945 m.) mažosios plastikos ir pastelių paroda „Atplaukęs laivas“. Šiemet jubiliejų švenčiantis kūrėjas savo darbus jau pristatė gimtojoje Klaipėdoje bei Paryžiuje. Į Vilnių „laivas atplaukė“ trečiajam pasirodymui. Paroda veikė iki gruodžio 13 d.

Kūriniuose skulptorius dažnai derina poliruotą metalą ir akmenį. Iš Klaipėdos kilęs skulptorius myli lietuvišką pajūrį. Tai atsiskleidžia jo kūryboje gana dažname jūros bangos motyve, o plastiškos  skulptūrų formos byloja apie žmogaus ir vandens, tylos ir muzikos harmoniją.

Skulptoriaus darbai puošia Lietuvos ir kitų pasaulio šalių miestus. Vilniečiams jis pažįstamas iš šių skulptūrų: „Giesmė“, „Smėlio laikrodis“, „Drugelis“, „Vėjo pūtikas“ ir kt.

Plačiau apie parodą čia.

Apie Vladą Kančiauską

Skulptorius 1968–1974 m. studijavo Valstybiniame dailės institute, 1989–1990 m. – Moderniojo meno studijoje Niujorke (JAV), 1995 m. – šiuolaikinio meno studijoje Romoje (Italija). Nuo 1975 m. dalyvauja daugelyje parodų Vokietijoje, Rusijoje, JAV, Japonijoje ir Lietuvoje.

Išskirtinės monumentalios autoriaus skulptūros: „Alytus“, „Dialogas“, „Giesmė“, taip pat dekoratyviosios skulptūros įvairių miestų erdvėse: „Laivas“, „Smėlio laikrodis“, „Mergaitė“, „Miesto sargybinis“, „Dviese“ ir kt.

Plačiau žiūrėkite Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus dokumentiniame filme „Skulptorius Vladas Kančiauskas“ iš ciklo „Menininkų portretai“: čia.